Güncel

Crytek kazan kaldırdı

Tek Türk oyun firması Crytek'te sular durulmuyor


Crytek, Yerli kardeşlerin kurduğu bir oyun stüdyosudur. Crysis oyununu bizlere sunan bu firmayı oyun oynayıpta tanımayan yoktur. Kendi oyun motorlarını geliştiren ender oyun stüdyolarından biri olan Crytek çıkarttığı ilk nesil Crysis, bir oyun olmaktan çıkıp stem konfigürasyonlarının denenmesi için bir Benchmark testi haline gelmiştir.

Senin bilgisayarın Crysis'i nasıl oyantıyor? Hangi çözünürlükte oynuyorsun? Köşe yumuşatmayı açıyor musun? Kaç FPS görüyorsun? gibi soruları ile bunların cevaplarıyla hava attığımız o dönemler ve şaşalı basın lansmanları oldukça geride kalmış gibi görünüyor.

1404586724_2013-12-14-dahi-turkler-buyuk-odulu-kazandi.jpg

Gelen haberlere göre Crytek'in İngiltere'de ki merkez ofisinde 100'e yakın çalışan maaşlarını alamadığı gerekçesiyle işe gitmeme kararı aldılar. Şirketin bu duruma düşmesinin nedeni olarak Yerli kardeşlerin Xbox One için geliştirilecek Ryse oyununun devamının Microsoft tarafından iptal edilmesi ve 2 şirketin arasındaki lisans anlaşmazlığı gösteriliyor.

1404587441_rysekahorzrefrgb.jpg

Umarız 3 kardeş bu durumun üstesinden gelebilir ve bu tarz dedikodularla değil yaptıkları işler ile gündeme gelirler. Cevat, Avni ve Faruk Yerli kardeşlere geçmiş olsun diyor ve her zaman yanlarında olduğumuzu dile getiriyoruz. Tüm Türkiye'nin bu değerlere sahip çıkması ise tek temennimiz...

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.