Güncel

Lindsay Lohan sonunda Rock Star Games'e davayı açtı!

Lindsay Lohan, GTA V'te kendi resminin kullanılmasından dolayı davayı sonunda açtı.


Telif hakları ülkemizde olmasa da tüm dünyada özellikle takip edilen ve önemsenen bir durumdur. Bu satırlardan yazdığımız yazılar hatta beklide bu bile alakasız kişiler tarafından kopyalanıyor ve hiçbir emek sarf edilmeden kolaylıkla farklı mecralarda yayınlanarak hırsızlık yapılabiliyor.

Bu kişiler yaptıkları bu işleri hırsızlık olarak görmese de telif hakları üretenler için oldukça önemli bir olgudur. Geçtiğimiz yıl 5. sürümü sunulan efsane oyun GTA büyük satış rakamlarına ulaşarak hiçbir oyunun kıramayacağı satış rekorları kırdı. Bu da oyunun popülaritesinin artmasına ve hedef haline gelmesine sebep oldu.

Savurgan Amerikan yaşam tarzını irdeleyen bu oyunda oyun en başında bir kadın görünüyordu. Bu kadının kendisi olduğunu iddia eden ünlü aktris Lindsay Lohan yapımcı ve dağıtımcı şirkete dava açtı.

Müvekkillerinin resmi ve kendi yaşam tarzının oyunda yansıtıldığını belirten Lohan’ın avukatlarının davayı açtığı belirtildi. Yapılacak ön duruşma sırasında isteyecekleri tazminatı bildirecekleri tahmin edilen avukatların yüklü bir mebla kopartacaklarına kesin gözüyle balkıyor. İki resmi siz karşılaştırın ve kararı siz verin.

1404551557_kategta.jpg1404551565_lindsay-lohan-gta-5-bikini-girl.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.