Güncel

D-Smart skandalı! Müşteriye ''geri zekalı'' ifadesi!

D-Smart müşteri yetkilisi şikayetvar platformunda şikayetini dile getiren müşteriyi arayarak ''geriz zekalı'' dedi!

D-Smart skandalı! Müşteriye ''geri zekalı'' ifadesi!

D-Smart tarafından, yanıltıcı ifadeler kullanılarak kendisinin abone yapılmaya  çalışıldığını düşünen müşteri sikayetvar platformunda bu durumu paylaştı. Bunun üzerine özür ve açıklama bekleyen müşteriyi arayan D-Smart müşteri hizmetleri müşteriye gerizekalı diyerek telefonu yüzüne kapattı.

D-Smart skandalı! Müşteriye ''geri zekalı'' ifadesi!

Birazdan anlatacağım olay bizzat benim başımdan geçti. 2 hafta önce Vodafone Net aboneliğimi başlatarak evime internet bağlattım. Altyapı ise Kablonet'e ait.

Yaklaşık 3 gün önce ise +0850 533 1966 telefon numarasından bir arama aldım. Arayan kişi internet hızımdan memnun olup olmadığımı, cihazımın orta seviye sinyale düştüğünü, devam ederse yeni bir modem göndereceklerini belirtti.

Doğal olarak önce Vodafone müşteri hizmetlerinden aradıklarını düşündüm. Telefonun karşısındaki kişi geçen bu diyalogdan sonra ise D-Smart aboneliği için %75 indirim hakkım olduğunu ve bugün son gün olduğunu, kurulum için ne zaman gelmelerini istediğimi sordu.

Ancak ben böyle bir talebim olmadığından bahsettim. Bu defa ise sanki Kablo Net firması gibi, altyapı vb... konulardan bahsederek sanki altyapıyı kullandığım için D-Smart aboneliğine de zorunluymuşum gibi konuyu uzatmaya devam etti.

Tabi buna inanmadım. Beni hala ikna edemediğini anlayınca ise, tehdit eder gibi kabul etmediğim taktirde ek vergilere tabi tutulacak olduğumu söyleyerek telefonu suratıma kapattı.

Hem Kablo Net hem de Vodafone müşteri hizmetlerini arayarak bilgi aldım, iki firmanın da konu ile ilgili bilgisi yok. Sonrasında ise sikayetvar platformunda bu durumu dile getirerek, D-Smart yetkililerinden konu ile ilgili açıklama ve özür bekledim.

D-Smart skandalı! Müşteriye ''geri zekalı'' ifadesi! - Resim : 1

06.09.2021 tarihinde saat 10:19'da beklediğim aramanın geldiğini sanarak telefonu açtım. Ancak telefonu açtığımı fark etmeyen D-Smart müşteri yetkilisi bayanın bana geri zekalı dediğini duydum. Artık kendi kendine mi söyleniyordu, yoksa yanındaki kişiye mi anlatıyordu bilemiyorum. Telefonu açmış olduğumu fark edince önce panikledi ve tutuk bir şekilde ''Erhan Bey ile mi görüşüyorum?'' dedi. Ben de ''Evet, az önce geri zekalı diye bahsettiğiniz kişi ile görüşüyorsunuz!'' deyince önce sessiz kaldı. Sonra ise panikleyerek hemen telefonu kapattı. Yani telefon ikinci defa suratıma kapatıldı!

Tarafıma yapılan arama 06.09.2021 tarihinde saat 10:19'da gerçekleşti. Her zaman görüşme öncesinde ''Görüşmelerimiz kalite standartları gereği kayıt altına alınmaktadır'' diye bildirilir. Dolayısı ile bu görüşme de kayıt altında. Elbette bu konu gereken açıklama ve özür yapılmadığı taktirde mahkemeye de intikal edecek.

Bu durumu daha yetkili birine ulaşarak, iletmek için müşteri hizmetlerinin numarasını geri aradım. Ancak kalitesizlik burada da kendini gösterdi, zira 45 dakikalık arama boyunca bir tek müşteri bile hatta bağlanmadı. Sadece 45 dakika bekleme müziği dinledik durduk! Arama görüntülerini de aşağıda paylaşıyorum.

D-Smart skandalı! Müşteriye ''geri zekalı'' ifadesi! - Resim : 2

Yorumu siz değerli okurlarımıza bırakıyorum. Başımdan geçen olayı görüntüleri ve detayları ile anlattım. Sizler D-Smart hakkında ne düşünüyorsunuz? D-Smart kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız aldığınız hizmetten memnun musunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Abdulaziz
Maalesef benim başımda geldi ki şöyle ben d smart abonesiyim İnternet bağlantım sürekli kesilmekte ve zayiflamakta olduğundan bir kaç kez müşteri hizmetlerini aradım kısmende olsa sorun çözüldü 3 ay evvel beni arayıp sorunlarımı yani hızımın düştüğünü kesildiğini bunu sorunu kişisel port açarak kesintisiz İnternet bağlantısı kullanabilecegimi söylediler hemde 30 mgbit hız alcakmışım karşılığında 20 tl fark olacak ve ücretsiz tv paketi vereceklerini söylediler bende kabul ettim . Sonra gelip kurulum yaptılar gittiler 2 gün sonra müşteri hizmetleri ni aradım net hızım ne zaman artacak diye ne söyleseler iyi öyle bir paketlerinin olmadığı ni söylediler bende tv paketini kapattım üzerine 180 tl cayma bedelini ödedim kandırıldıgimla kaldım şimdi dsmart la ilgili neyim varsa hepsini kapatmak
Cevapla
Hilal Gönenç
Bu şikayetlerimiz hepimiz için aynı telefon internet aboneliği veriyorlar bunun yanında D*smart tv hediye deniyor daha sonra bize internet aboneliği yapmadan tv faturası geliyor bun tekrarlanması için tüketici hakları destek olabilirmi. hepimiz tüketici haklarına şikayette bulunalım
Macit Karaboran
Dsmart Go ya giremiyorum. 2 ay önce arıza kaydı yapıldı. Arada defalarca aramama rağmen 2 aydır tek bir geri dönüş olmadı. D Smart'ın iflas ettiğini düşünüyorum. Herhalde çalışanların maaşlarını vermiyorlar, onlar da iş yapmıyor!
Cevapla
Che
Bu numara dsmarta ait degilki belli ki paket satmaya çalışan bir aracı kurum. Yıllardır D-Smart internet hizmetini kullanıyorum sorun çıkana kadar gayet iyi ama bir sorun yaşadınız mı Allah yardımcınız olsun kanser olursunuz gerçi diğer internet sağlayıcı firmaların da bir farkı yok maalesef.
Cevapla
Abuzer
Aynı şekilde Bizi de aradılar ve zorla abone yaptılar cayma bedeli bir ay kullanmadan 250₺ istediler
Cevapla
Zübeyir
Ayıp etmişler müşteriye deyer kesmiyorlar hizmet bu olamaz
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.