Güncel

Daha verimli ofisler için ipuçları

Verimli çalışma alanları ilk olarak tasarımdan başlıyor

Daha verimli ofisler için ipuçları

Çalışanların iş verimlerini ve üreticiliklerini artırmak için ayrıca yaratıcı fikirler için ilham kaynağı oluşturacak bir ofis düzeni çok önemlidir. Şirketinizde her şey yolundaysa bu konuda eksikleriniz olabilir, bir göz atmakta fayda var. Çok küçük ayrıntılarla daha verimli ofisler meydana getirebilirsiniz.

 

Daha sağlıklıi daha mutlu ve üretici bir ekip için çalışma şartları çok önemli. İlk olarak çalışma alanının ergonomik olmasına özen gösterin. Bugünlerde fazlaca duyduğumuz bu kelimenin anlamı, çalışanlarınızı ne fazla rahat ettirecek uykusunu getirecek bir masa ve sandalye, ne de gün boyu bel ağrılarından kurtulamayacağı bir ortam. Bu ikisinin arasında bir denge tutturduğunuzda iş verimlilikleri artacaktır.

 

1388256470_451294613775b95d4ac5b.jpg

 

 

İkinci ipucu dağınıklığa müsade etmeyin. Temiz bir masa her zaman dikkatin iş üzerinde odaklanmasına yardımcı olur. Dağınık bir masada dikkatinizi başka yönlere çekecek ve kafanızın başka dünyalara gideceği malzemeler bulunuyor.

 

Ofisinizin renkli ve sade bir tasarıma sahip olması ferah bir ortam yaratırken aynı zamanda yaratıcılığı artırabilir. İlham kaynakları olarak düşünülen renkli ofislerin en genel örneğine Google’ı verebiliriz.

 

1388256508_open-plan.jpg

Doğaya yer verin. Bir kaç bitkinin güzel görünmesinde ve sadelikte payı artacaktır.

1388256544_plant1.jpg

Ayrıca ortamın aydınlık olmasına dikkat edin. Aydınlık, ferah ve havadar bir ortam beyindeki oksijen seviyesini dengede tutar ve çalışanların uykusunun gelmesini önler. Konuşmanın çok olacağı ortamlar oluşturmayın. Örneğin bir odada 10 kişinin olmasında da bölmeli odalı bir sistem ses seviyesini azaltır ve diğer çalışanların rahatsız olmasını önler. Daha geniş alanlar kişilerin gün boyu aynı yerde oturarak bir yerden sonra dikkatinin dağılmasını önler. Alternatif çalışma alanları imkan dahilinde çok daha verimli olacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.