Güncel

Deadpool'un yaratıcısı Deadpool 2'yi nasıl buldu?

Merakla beklenen Deadpool 2'nin yaratıcısı, yeni film hakkındaki duygularını takipçileri ile paylaştı.

Deadpool'un yaratıcısı Deadpool 2'yi nasıl buldu?

Yeni Deadpool filmi  çok yakında beyaz perde de bizlerle beraber olacak bildiğiniz gibi. Yönetmenliğini David Leitch’in üstlendiği filmin başlamasına az bir zaman kala  Deadpool, Cable ve Domino gibi karakterlerin yaratıcısı olan Rob Liefeld filmi yorumladı. Peki Rob Liefeld filmi nasıl buldu? Beğendi mi?

Aslına bakarsak Deadpool'un geçmişi ve sinema evrenindeki geçmişi diğer Marvel karakterleri kadar köklü değil. Deadpool aslında 1991’de çıkan New Mutants serisinde okuyuculara tanıtıldı. O ve nice yeni karakterler Fabian Nicieza ve Rob Liefeld sayesinde ortaya çıkmış oldu. Çizgi romanlarda Deadpool her ne kadar farklı konuları alan bir çizgide ilerlesede en azından hayla aynı havasını koruyabilmesi belkide izleyicilerin en çok beğendiği yönü olmuştur diyebiliriz. 

Eh karşımızda dördüncü duvarı yıkabilen bir süper kahraman duruyor... bildiğiniz duvar değil... peki, neyse.

Aradan geçen yılların ardından bu haylaz karakter Ryan Reynolds‘ın çalışmaları sayesinde beyaz perdeye taşındı. İkinci filmde de Cable ve Domino ile tanışma fırsatımız olacak. Peki tüm bu gelişmeler ve ortaya çıkan film hakkında Rob Liefeld ne düşünüyor dersiniz?

Resmi Facebook hesabı üzerinden kitlesine seslenen Liefeld; “Deadpool 2’nin son sahnesinde ağladım. Bunun nedeni kısman o sırada çalan şarkının yarattığı nostalji hissiydi. Fakat çoğunlukla bu uçağı indirme biçimlerinin yarattığı duygusal yoğunluktu. Tabii burada uçak bir metafor. Filmin sonunda görünen gerçek bir uçaktan bahsetmiyorum.” dedi.

Deadpool 2 18 Mayıs 2018'de sinemalarda bizlerle olacak. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.