Güncel

Digiturk'e bakın kim talip?

Digiturk'e büyük teklif var!

Digiturk'e bakın kim talip?

Yeni gelen haberlere göre Doğan Holding Digiturk’ü almak için kolları sıvadı. DYH'den KAP'a yapılan açıklamada, Krea İçerik Hizmetleri'nin(Digiturk) Çukurova'ya ait yüzde 53 oranındaki paylarının satın alınması amacıyla, şirketin net nakit (borç) düzeyinin "sıfır" olduğu varsayımı ile Çukurova Holding'e bağlayıcı olmayan teklif verildi.

Şirketin yüzde 100 hissesi için 1.4 milyar dolarlık değere tekabül eden teklifin, yüzde 53 hisse için 742 milyon dolar olduğu belirtilen açıklandı.

1378147426_dyh.jpg

Bildiğiniz gibi Digiturk, futbolda Süper Lig yayın haklarını da elinde bulunduruyor. Digiturk üzerinde Çukurova Holding'in yüzde 53, Providence Equity Partners fonunun ise yüzde 47 hissesi mevcut.

TMSF, Çukurova Holding'in İnterbank protokolünden kaynaklanan borçlarını tahsil etmek için grubun medya aktiflerinin yönetimini devralmıştı. Digiturk'ü daha yüksek bir fiyattan satabileceğini belirten Çukurova Holding'e satış için süre tanımıştı.

Yorumlar
Misafir
lan bu para denen ilet sey varya neymiş ya
Cevapla
Misafir
ahan yandık tekel olucak insallah olmaz farkli firmalar alir yoksa Türkiye nin en büyük 2 dijital platform u elinde olucak istediği fiyati vericek
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.