Güncel

Günün Sorusu: Tablet bilgisayarlar mı, PC mi?

Mobil sektörün kalbini onlar tutuyor!

Günün Sorusu: Tablet bilgisayarlar mı, PC mi?

Geçtiğimiz yıldan itibaren düzenli olarak tutulan raporlarr, geleceğe yönelik bir çok istatiği de beraberinde getirdi. Özellikle gelişmiş ülkelerin örneklem alındığı bu araştırmalarda önemli bir tez öne sürüldü. Tablet bilgisayarlar, PC'lerin önemini yarı yarıya düşürdü ve günlük kullanımdaki yerini çaldı.

Gelişmiş ülkelerin baz alınarak yapıldığı mobil kullanım oranları tablet bilgisayarlar ile PC'ler arasındaki uçurumu ortaya çıkardı. Günlük yaşamın yoğun ve stresli anlarında vazgeçilmez hale gelen tablet bilgisayarlar daha fazla tercih ediliyor. 2013'te mobil cihaz ve PC satışlarının 2,3 milyarı aşması beklenirken, en düşük pay tablet bilgisayarların altında ezilen PC'lere düştü.

1378130817_touchscreen-tablet-computer.jpg

'Küresel araştırma şirketi IDC’nin verileri, ‘PC döneminin geçmişte kaldığına’ işaret ediyor. 2011’de dünya genelinde 359 milyon satış rakamına ulaşarak iyi bir performans sergileyen PC’ler, 2013 yılında hılz düşüşe geçti. ICD, 2012’ye oranlar 2013’te PC satışlarının yüzde 9.7 azaldığını ve kötü gidişin 2017’ye kadar sürmesinin beklendiğini belirtti.'

Türkiye bazlı düşündüğümüz mobil ekosistem kullanıcılarının büyük çoğunluğu tabletlere ulaşmakta güçlük çekmese de büyük çoğunluk akıllı telefon kullanıyor. Bunların altında yatan nedenler arasında tablet kullanımının bu denli büyük akıllı telefonlar varken gereksiz görülmesi ve maddi olanakların yetersizliği gösterilebilir. 

Siz değerli takipçilerimize soruyoruz: Tablet bilgisayar özgürlüğü mü? PC rahatlığı mı? 

 

Yorumlar
Misafir
Tabletler gereksizdir herkesin elinde akıllı telefon varken tableti kim ne yapsın
Cevapla
Misafir
pc tabiki
Cevapla
Misafir
oturarak pc ayakta tablet yatarken telefon
Cevapla
Misafir
kızma be oğlum takılıyoruz işte:))
Cevapla
Misafir
ikisininde yeri ayrı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.