Güncel

Dijital parayla izlenebilen ilk film çıktı!

Kripto para ile satın alınan ilk film ‘No Postage Necessary', vizyona girdi.


Kripto para piyasası, kendini farklı alanlara önemli kılmaya devam ediyor. ABD'de bugün vizyona giren ‘No Postage Necessary' adlı filmi izlemek isteyenler sanal para birimi Bitcoin ile ödeme yaparak filmi sadece satın alabilecekler.

ABD yapımı 'No Postage Necessary' isimli film, 'blockchain' olarak bilinen kripto para teknolojisini kullanarak piyasaya sürülen dünyadaki  ilk film olma özelliğini taşıyor.

İzleyiciler filmi Bitcoin adlı sanal para ile satın alarak izleyebilecek. Bunun dışında farklı bir para birimi ile filmi satın almak mümkün değil. 

İsteyenler 35 mm. film ile çekilen komedi türündeki 'No Postage Necessary'i blockchain platformu 'Qtum' üzerinden çalışan 'Vevue' adlı uygulama ile ulaşılabilecek. Film internet üzerinden 10 Temmuz'da satışa çıkacak.

Bir bilgisayar korsanının aşkı bulduktan sonra yaşadığı değişime odaklanan film ayrıca ABD'nin Los Angeles ve Chicago'nun da aralarında olduğu bazı kentlerindeki sinema salonlarında bugün vizyona girecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.