Güncel

Dikkat!!! Maske kodu artık uygulama üzerinden alınacak

Ülkemizde vatandaşlara ücretsiz maske alabilmeleri için verilen kodlar artık uygulama üzerinden dağıtılacak. Peki maske kodu uygulama üzerinden nasıl alınacak? İşte detaylar.

Dikkat!!! Maske kodu artık uygulama üzerinden alınacak

Koronavirüs ile mücadele döneminde maske kullanımının önemi arttı. Kısa süre önce hükümetin para ile maske satışını yasaklaması ile dengeler değişmişti. Maskelerin devlet tarafından vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılacak olması herkesi sevindirdi.

Fakat dağıtım sürecinde yaşanan aksaklıklar şimdiye kadar aşılabilmiş değildi. Kimi vatandaş kendisine kod gelmediğini, kimisi ise kod geldiği halde eczanede maske bulamadığı için maske alamadığını iddia ediyordu.

Dikkat!!! Maske kodu artık uygulama üzerinden alınacak

Sağlık bakanlığı maske kodu krizini ortadan kaldırmak için önemli bir adım attı. Hayat Eve Sığar uygulaması sayesinde artık kodlar akıllı telefonlardan uygulama vasıtasıyla alınabilecek. Kod almak için yapmanız gereken tek şey uygulamayı ücretsiz olarak indirip “Sağlık Durumu” sekmesinin altından maske kodunu temin etmek.

Hayat Eve Sığar uygulamasını Google Play ya da iOS üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Ayrıca daha önce uygulamayı edindiyseniz yapacağınız güncelleme ile maske kodu ekranına erişim sağlayabilirsiniz.

Hayat Eve Sığar uygulamasında maske kodu haricinde bölgenizdeki vaka yoğunluğunu da görebiliyorsunuz. Ayrıca eczane, hastane, market ve durak gibi önemli noktalar da uygulama üzerinden gösteriliyor.

Maske kodu dağıtımının Hayat Eve Sığar uygulaması ile sağlanması gerçekten de önemli bir adım oldu. Dileriz böylece maske kodu sıkıntısı da ortadan kalkmış olur.

Yorumlar
ST
5 maskemi aldım neyle alakalı bilmiyorum bende eşimde aldık...
Cevapla
Ümit
Yine maska alamıyoruz , Maske talep et tuşuna basınca karşımıza , Şuan adınıza tanımlı kod yada maske alım hakkınız bulunmuyor diyor , ben bu zamana kadar hiç maske alamadım zaten , en altta uyarı yazısı 65 yaş üzeri 20 yaş altı olan kullanıcıların sokağa çıkma yasağı olduğundan maske temin hakkı bulunmamaktadır , Sanırım beni 20 yaş altı görüyor
Cevapla
bülent
Bende de aynı durum var, banada kod vermiyor.
Tarık
Akıllı telefonu olmayan zor durumda kalabilir
Cevapla
celal
maske dagitimini bile beceremediler
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.