Dimensity ve Snapdragon seçenekleriyle: Xiaomi 12 Ultra ve 12S!

Xiaomi 2022 yılının en tepe modelini önümüzdeki ay tanıtacak. Bu kulvarda birçok güçlü rakibine karşı Xiaomi 12 Ultra'nın ne yapacağı henüz bilinmiyor. Ancak Samsung Galaxy S22 Ultra ve Apple iPhone 13 Pro Max ile çok iyi işler yapmayı başarmıştı.

Dimensity ve Snapdragon seçenekleriyle: Xiaomi 12 Ultra ve 12S!

Piyasalarda Xiaomi'nin bir sonraki amiral gemisi olacak olan Xiaomi 12 Ultra ve 12S serisi hakkında cihazların özellikleri ve piyasaya çıkış tarihleri ​​hakkında birçok sızıntı dolaşıyor. Bu seneyi epey güçlü rakipleri arasında bırakan Xiaomi, Samsung Galaxy S22 Ultra ve Apple iPhone 13 Pro Max modelleri için güçlü bir rakip sunması gerekli. 

Son zamanlarda sızıntılara konu olan bu amiral gemisi modeller telefonların yakında piyasaya sürülmesinin beklendiğini doğrulayan çeşitli sertifika süreçlerinden geçti.

Dimensity ve Snapdragon seçenekli Xiaomi modelleri

Xiaomi 12 Ultra'nın önümüzdeki ay piyasaya sürülmesi neredeyse kesin gibi görülüyor. Bununla birlikte, önümüzdeki ay piyasaya sürülecek tek cihaz yalnızca tepe model değil, bu modele ek olarak en az iki premium cihaz daha eşlik edecek bunlar: Xiaomi 12S ve Xiaomi 12S Pro. Sızıntılara göre, Xiaomi 12 Ultra ve 12S serisinin 12 GB'a kadar RAM + 512 GB depolama seçenekleriyle geleceği belirtiliyor. Xiaomi 12 Ultra da olduğu gibi bu cihazlarda telefonlarla ilgili bazı özellikleri ortaya çıkaran 3C sertifika sitesi tarafından onaylanmıştı.

Xiaomi 12 Ultra Leica ile muhteşem bir iş başaracak!

Xiaomi 12 Pro iki farklı seçenekle gelecek. Bunlardan biri 120w şarj özelliğine sahip Snapdragon varyantı olurken, diğeri ise 67w hızlı şarj desteğine sahip Dimensity versiyonu olacak. Ayrıca Xiaomi 12 Ultra ve 12S, 67w hızlı şarj desteğini destekliyor. Xiaomi 12 Ultra ve Xiaomi 12S serisinin ana özelliklerini görmek için Temmuz ayını beklememiz gerekecek. Ayrıca Xiaomi, Xiaomi 12 Ultra olacağı neredeyse kesin olan ortaklaşa yaptığı bu ilk cihazını Leica ile iş birliği yaparak çıkaracak.

Leica, kamera alanındaki 100 yılı aşkın tecrübesiyle tanınmaktadır. Xiaomi 12 Ultra'nın, kamera kalitesi ve beklentileri karşılayıp karşılamadığını ilerleyen günlerde göreceğiz. Ancak şimdiden bu modelin heyecan yarattığını belirtmekte fayda var.