Güncel

Redmi Note 9 Android 12 tabanlı yeni güncellemeyi alıyor!

Xiaomi, Redmi Note 8 için en son Android 11 güncellemesini yayınlamış ve güncelleme politikasında değişikliğe gitmişti. Note serisi cihazlara normalde 1 güncelleme veren firma artık 2 büyük güncelleme sunacak. Note 8'in son güncellemesinin ardından Note 9'da son güncellemesine kavuşuyor.

Redmi Note 9 Android 12 tabanlı yeni güncellemeyi alıyor!

Xiaomi güncelleme politikasında yaptığı değişikliğe göre Redmi Note 9'un bir büyük sistem güncellemesi hakkı daha ortaya çıkmıştı. Kullanıcılar bu modelin MIUI 13'e ne zaman güncelleneceğini merak ediyordu. Gelen bilgilere göre şirket, Çin'deki Redmi Note 9 kullanıcıları için Android 12 tabanlı MIUI 13 güncellemesini dahili olarak yayınlamaya başladı.

Redmi Note 9 serisi büyük güncellemeleri alıyor

Xiaomi, Google Android 11'i Redmi Note 8 ve Note 8 Pro'ya en son çıkardığında güncelleme politikasını değiştirmişti. Yeni politikaya göre Redmi Note serisi cihazlar artık iki işletim sistemi yükseltmesi alacaklar. Dolayısıyla Android 12 tabanlı MIUI 13 güncellemesini çok yakında Redmi Note 9'un da alacağını varsayabiliriz.

Redmi Note 9 Büyük sistem güncellemesini alıyor!

Güncelleme, aylardır Redmi Note 9 için test ediliyordu. Şimdi, güncelleme dahili test kullanıcıları için erişilebilir duruma geldi ve yakında global olarak sunulması bekleniyor. Bu güncellemenin yapı numarası MIUI 13.0.1.0 SJOCNXM'dir. Dahili testler için geliştiricilere gönderilmiştir. Dahili testlerden kastımız kullanıcı güncellemelerine geçmeden önce cihazın birtakım testlerden geçmek zorunda olmasıdır.

Geliştiricilerin yaptıkları her testte cihazlar, MIUI ara yüzü ile sistem güncellemesini daha uyumlu hale getirmeye ve kullanıcılara sunmadan önce tüm hatalardan arındırmaya çalışmalarından ibarettir.

Bu güncellemenin kararlı sürümünün ne zaman halka sunulacağı ise henüz belli değil, ancak ilk olarak Çin'de yayınlanacak ve daha sonra global pazarlara gönderilecektir.

Yorumlar
Turkmenistan suleyman
Note 9 kulanyyorum benim telefonyma ne zaman gunceliem gelejek muliui13
Cevapla
Tahsin Erdem
Not 9 proya nezaman gelir güncelleme
Cevapla
Tashkafa
Yeni bir cep telefonu alın. Redmi Note 11 mesela
Cevapla
Kullanıcı
Daha geçen sene not 9 aldık her sene telefon değişmez
Kullanıcı
Daha geçen sene not 9 aldık her sene telefon değişmez
Emrah Karaduman
Note 9s destekliyecekmi
Cevapla
Alemdar
Evet
Anonim
note 9 , 9s 9pro alicak
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.