Güncel

Disney Avengers Endgame filminden kazandığı parayı açıkladı

Geçtiğimiz yıl vizyona giren ve toplamda 2 milyar dolardan fazla gişe hasılatı elde eden Avengers Endgame Disney kasasını doldurmuş! İşte detaylar.

Disney Avengers Endgame filminden kazandığı parayı açıkladı

Geçtiğimiz yıl vizyona giren Avengers Endgame Marvel evrenindeki bir devrin kapanmasını sağlamıştı. Marvel sinematik evrenindeki 3. fazın destansı bir şekilde sona ermesini sağlayan film yapımcısını da zengin etti. Disney sonunda Avengers Endgame filminden ne kadar para kazandığını açıkladı.

Disney Avengers Endgame filminden kazandığı parayı açıkladı

Avengers Endgame dünya genelinde 2.797 milyar dolarlık hasılata imza atarak rekor kırmıştı. Avatar’ın senelerdir kırılamayan rekorunu alt üst eden film, yapımcısını da zengin etti.

Disney Avengers Endgame filminden kazandığı parayı açıkladı - Resim : 1

Box Office’te yer alan bilgilere göre Avengers Endgame’in Disney’e maliyeti 357.1 milyon dolardı. Yani filmin çekimi için ayrılan bütçe 400 milyon dolara yakındı. Dolayısıyla 2.8 milyar dolarlık hasılatı düşündüğümüzde Disney’in tonla para kaldırdığını zaten biliyorduk. Nitekim Deadline raporuyla bu durum kesinlik kazandı.

Deadline’da yayınlanan rapora göre Disney Avengers Endgame sayesinde kasasına 890 milyon dolar koymuş. Yani tüm masraflar çıktıktan sonra yapımcı ekibin kasasına 890 milyon dolar girmiş. Tabiri caizse kemiksi 890 milyon dolar.

Sadece bu bütçeyle bile 3 tane daha Avengers Endgame filmi çekilebilir. Elbette şunu da hatırlatmak gerekiyor. Endgame şimdiye kadar çekilen tüm filmler arasında en büyük bütçeye sahip olan yapımdı.

Dolayısıyla Disney’in sağlam para kaldırdığını söylemek pek de yanlış olmayacaktır.

Yorumlar
Futureman
End game merak edildi herkes tarafından hayliyle filmlin 3 saat olması sıkıcıydı gereksiz boş muhabbet çoktu hakkı bilemedin 2.5 saat o bile fazla hadi neyse hulk thanos kapışması bekleyen çoktu olmadı savaş sonlarda başka ekşin yok zaman yolculuğu fena değildi
Cevapla
I am QROUT
Avengers 55555555555555555 cekseler yaxşi olar
Cevapla
I am QROUT
Avengers 55555555555555555 cekseler yaxşi olar
Cevapla
Akikoko
5 geliyor 2024 de
Anakin
Boş yapmayın Star Wars a gelin amk
Cevapla
Thanos
Afedersiniz ama infinity war filminin yanindan bile gecemez. Karmakarisik fizik ve kimya terimleri kullanarak filmin icine etmisler.ben cozdum .neyi cosdun zamanda yolculugu.gotumun kenari
Cevapla
Mert
Kral o film o kadar güzel olduğu için end game çok izlendi end game harbi sıkıcıydı
Wanda
Öyle deme ya efsane bir filmdi
Kaptan
haklısın valla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.