Güncel

Disney Plus da Türkiye'ye geliyor!

Disney Plus dijital platformunun Türkiye'de kullanıma sunulacağına dair iddialar ortaya atıldı. İşte konuyla ilgili detaylar.

Disney Plus da Türkiye'ye geliyor!

Dijital video platformları son yıllarda popüler oldu ve ülkemizde de birçok bu tarz platform bulunuyor. Netflix, Amazon Prime ve BluTV gibi örneklerine bir yenisi daha ekleniyor: Disney Plus.

Disney Plus da Türkiye'ye geliyor!

Geçtiğimiz aylarda kurulan ve Disney'in bir alt kuruluşu olarak faaliyet gösteren Disney Plus'ta ağırlıklı olarak şirketin yayın hakları elinde olan Star Wars ve Marvel evreni ile ilgili yapımlar yer alıyor. Ayrıca birçok film de bulunan bu platformun Türkiye pazarında faaliyete geçeceğine dair bazı ipuçları da ortaya çıkmaya başladı.

Henüz resmi bir açıklama yapmasa da geçtiğimiz günlerde duyurduğu bazı yeni dizilerin fragmanlarının Türkçe altyazılı sürümlerinin yayınlanması akıllara 'bu platform resmi olarak Türkiye'ye geliyor mu' sorusunu getirdi. Bu fragmanlar resmi ve onaylı bir kanal olan Box Office Türkiye'de yayınlandı.

Disney Plus'un Türkiye'ye ne zaman geleceği kesin olarak açıklanmış değil. Ancak beklentiler 2021 yılının ilk çeyreğinde bu platformun ülkemizde de kullanıma sunulacağını işaret ediyor. Diğerlerinde olduğu gibi Disney Plus ülkemizde RTÜK tarafından denetlenen bir platform olacak.

İşte Disney Plus dizilerinden olan Loki'nin Türkçe altyazılı fragmanı:

Yorumlar
Gökhan
Türkiye'ye gelmedi teşekkür ederiz haber için.
Cevapla
sayer
dogru tahmin disney plus tr site olarak acilmis https://preview.disneyplus.com/tr/
Cevapla
kerem
sitenin urlsinde yazdığı gibi bir preview sitesi
💎G@kko💎
Allah verede çocukların aklını çelmeyeler
Cevapla
Mert
Dinde bir hayal gucu olduguna gore hangi taraf dogru bilemiyor insan:)
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.