Güncel

iPhone 6s uçaktan düştü çizik bile almadı! Tüm düşüş anı kamerada!

Apple'ın 2015 yılında satışa sunduğu iPhone 6s sağlamlığıyla yok artık dedirtti. İşte iPhone 6s'in uçak macerası.

iPhone 6s uçaktan düştü çizik bile almadı! Tüm düşüş anı kamerada!

Bir telefonu uçaktan attığınızda ne olur? Açıkçası bu soruya pek çoğunun cevabı paramparça olacağı yönündedir. Normalde elimizden düşürdüğümüzde bile ekranı çatlayan, kasası patlayan telefonların uçaktan düştüğünde tek parça olmaları imkansıza yakın bir seçenek.

Fakat öldürmeyen Allah öldürmüyor. Öyle ki Apple'ın 2015 yılında satışa çıkardığı iPhone 6s modeli bir kaza sonucu uçaktan düştü. O anda telefonun kamerası açıktı ve tüm düşüş anını da kaydetti. Sonuç mu? Sonuç aslında hayli beklenmedik. Çünkü iPhone 6s 600 metre yükseklikten düşmesine rağmen tek parça çalışır bir halde bulundu.

iPhone 6s uçaktan düştü çizik bile almadı! Tüm düşüş anı kamerada!

Ernesto Galiotto isimli bir belgeselci uçakta çekim yaptığı sırada rüzgarın etkisiyle telefonunu düşürüyor. Galiotto'nun 6s'i 600 metreden yere çakılıyor. Brezilyalı belgeselci yere indiğinde umutsuz bir halde Find My iPhone uygulamasını çalıştırıyor ve ilginç bir şekilde telefondan sinyal aldığını görüyor.

Telefonun yanına varan Galiotto telefonun tek parça ve sağlam bir şekilde durduğunu görünce gözlerine inanamıyor.

iPhone 6s uçaktan düştü çizik bile almadı! Tüm düşüş anı kamerada! - Resim : 1

Gerçekten de Galiotto'nun şansı fazlasıyla yaver gitmiş diyebiliriz. Normal şartlarda bizim elimiz çarpsa ekranda çatlak oluşurken, adam telefonu uçaktan düşürüyor yine birşey olmuyor. 

Elbette burada Apple imzası taşıyan iPhone 6s'in sağlamlığı da yadsınamaz. Garip olan şey ise 6S Plus'ın üstüne oturulduğunda bile yamulan bir kasaya sahip olmasıydı. Yorum sizin.

Yorumlar
Trmc
Kırılmasa ne olacak bu saatten sonra 6 s mi alınır gerçi hepsi aynı
Cevapla
Nazım gurbuz
Apel Allah yapısı ya birşey olmaz adan düşse bile amerkaliysa birşey olmaz reklam bedava
Cevapla
Haber
Haberler öyle demiyor camı kırılmış ama kayıttaymış hala
Cevapla
Sanane
Yamulan iphone 6s plus değil 6 plus’tı. Düzeltelim bilgiyi lütfen.
Cevapla
💫Star Gakko💫
İnandırıcı del
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.