Güncel

Disney Plus üyelik paketine zam yapıyor!

Geçtiğimiz dönemde yayın hayatına başlayan Disney Plus şimdi abonelik paketlerine zam yapıyor. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Disney Plus üyelik paketine zam yapıyor!

Çarşamba günü Disney, yayın akışı hizmeti olarak sunduğu Disney Plus abonelik hizmetinin bu yıl içinde bir fiyat artışı göreceğini açıkladı. Şirkete ait olan Hulu ve ESPN Plus da aynı şekilde fiyat artışı görecek.

Disney Plus zam yapıyor!

disney plus

Disney, hizmetlerinin fiyatını artırıyor olsa da ayrıca bir de reklam destekli bir paket de ekleyecek. Bu paketin de nispeten daha ucuz olması bekleniyor. Şirket ABD'de Disney Plus aboneliğini ayda 7,99 ABD Dolarından 10,99 ABD Dolarına artıracak. Ayrıca aylık 7,99 ABD doları gibi bir fiyatla reklam destekli bir katman da sunacak. Hulu, reklam destekli katman için 6,99 ABD Dolarından 7,99 ABD Dolarına yükselecek ve reklamsız sürüm 12,99 ABD Dolarından 14,99 ABD Dolarına çıkacak. ESPN Plus ise 6,99 dolarından 9,99 dolara çıkıyor.

Disney Plus ve Hulu'nun fiyat artışları 8 Aralık'ta yürürlüğe girecek, aynı gün Disney Plus reklam destekli katman başlatılacak. Bu arada, henüz Türkiye paketlerindeki fiyat artışı ile ilgili net bir bilgi yok. Ancak yakında ülkemizdeki paket fiyatları da düzenlenecektir. Kazanç çağrısı sırasında Disney CEO'su Bob Chapek, reklam destekli paketin "izleyiciler için harika bir deneyim sağlamak için daha düşük sayıda reklam sunacağını" söyledi. Disney ayrıca çocuk profillerinde reklam yayınlamayacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.