Güncel

Dizi-Mag'e erişim engellendi!

Türkiye'nin en hızlı ve en geniş arşive sahip online dizi paylaşım sitesine erişim engellendi!


Türkiye'nin en büyük online dizi paylaşım sitelerinden olan Dizi-Mag geçtiğimiz saatlerde Adana 1. Sulh Ceza Mahkemesi'nin aldığı karar ile birlikte erişime kapatıldı. Geçtiğimiz dönemlerde yapılan istatiklerle birlikte Türkiye'nin en fazla tıklanan siteleri arasında yer alan Dizi-Mag geçtiğimiz yıllardaki popülerliğini sürdürmeye devam ediyor.

Hatırlayacak olursanız site daha önceki yıllarda yine kapanmış, farklı domainlerden hizmetine devam ediyordu. Ardı arkası kesilmeyen bu yasaklamaların sonuna bir de mahkeme kararı eklenince ekip, işe bu şekilde devam etme kararı aldı. Resmi twitter hesabı üzerinden gönderilen DNS çözümleri bize bunu kanıtlayan en büyük destek oldu.

1386724006_ekranresmi2013-12-101727311386689850.png

Alınan karar birlikte ana sayfada, "Ulaşmaya çalıştığınız internet sitesi Adana 1. Sulh Ceza Mahkemesi'nın 22.11.2013 tarihli 2013/2540 D.İş ve / sayılı kararı ile erişime engellenmiştir." cümleleri kullanıcıları selamladı. Siteye erişimin hala olmadığını söylediğimiz şu saatlerde verilen mahkeme kararının kalkıp kalkmayacağı veya ne kalkacağı ise henüz belli değil.

Sosyal medyada tepkiler!

Dizi-Mag'in kapatılması, alışıldık tepkilerden biraz farklı oldu. Sosyal medya mecralarından gelen tepkiler Türkiye'nin en güncel ve hızlı dizi sitesinin kapatılmasını kınar nitelikteydi. Zaman zaman bir çoğumuzun kullandığını Dizimag'in akıbetini ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.