Güncel

Dizi ve film izleyebileceğiniz en iyi 15 YouTube kanalı

YouTube üzerinden resmi ve yasal bir şekilde film ve dizi yayınlayan birçok kanal var. Bunlar arasında öne çıkan 15 tanesini sizler için bir araya getirdik.


Video içeriklerin yer aldığı paylaşım platformu YouTube birgün TV kanalıgibi olma hayali ile yola çıkmıştı. Her ne kadar gelinen noktada bu hayale pek varılamamış olsa da yine de platformda birçok özel içerik yer alıyor. Telif hakkı sahiplerinin açtığı YouTube kanallarında özellikle yerli film ve dizi tutkunları için birçok içeriği tam sürüm olarak izlemek mümkün. 

Bu yazımızda sizler için bu YouTube kanallarını bir araya getirdik. Bu kanalların hepsinin yasal olduğunu ve film ve dizileri izlemenin de benzer şekilde yasal olarak yapılan bir işlem olduğunu belirtelim. Yani içiniz rahat olsun.


Fanatik Film

Listemizde yer alan en zengin içerikli kanallardan biri de Fanatik Film'in YouTube sayfası oldu. Yüzlerce filmin tam sürümünün yer aldığı kanalda Kolpaçino Bomba, Şevkat Yerimdar, Kanlı Nigar ve Turist Ömer gibi yeni ve eski birçok yerli film yer alıyor. Mutlaka takip edilmesi gereken bir kanal.

Unutulmayan Diziler

Bu kanalda da bir döneme damgasını vurmuş diziler yer alıyor. Bunlar arasında Arka Sokaklar, İkinci Bahar, Böyle mi Olacaktı, Akasya Durağı gibi efsaneler yer alıyor. Dizi tutkunlarının kaçırmamaı gereken bir kanal.


Arzu Film

Türkiye'nin sinema tarihine damgasını vuran bir yapım şirketi olan Arzu Film, birçok tanınmış filmin tam sürümünü YouTube kanalında yayınlıyor. Bunlar arasında Neşeli Günler, Tosun Paşa, Şaban oğlu Şaban gibi filmler yer alıyor. Mutlaka abone olunması gereken bir kanal.

BKM

Beşiktaş Kültür Merkezi'nin dizi, program ve filmlerinden kesitlerin yer aldığı kanalda tam sürüm içerikler de bulunuyor. Özellikle Güldür Güldür Show'un bölümlerini kaçırmayın deriz. 

SinemaGo

Arzu Film kadar olmasa da birçok eski ve yeni Türk filmi de bu kanalda yer alıyor. Bunlar arasında Ortadirek Şaban, Kılıbık, Meçhul Kahramanlar sayılabilir. Siyah beyaz eski Türk filmlerinin yer aldığı kanal tam arşivlik.

Özen Film

Ünlü yapım ve film dağıtım şirketinin de bir YouTube kanalı bulunuyor. Tam sürüm film sayısı fazla olmasa da yine de ilgi çekebilecek bazı filmler bulunuyor bu kanalda. Bir kenara not alınması işe yarayabilir.

Ekip Film

Film sayısının az olduğu kanal yine de bazı güzel filmlere sahip. Bunlar arasında Devrim Arabaları ve Kaybedenler Kulübü yer alıyor.

Mint

Birçok diziye imza atan Mint yapımın YouTube kanalında ise Ayrılsak da Beraberiz ve Çocuklar Duymasın gibi yapımların eski bölümlerini izlemek mümkün. Zengin bir içeriğe sahip olan Mint'in YouTube kanalını takip etmekte fayda var.

Yılmaz Erdoğan

Kendi adına bir YouTube kanalı açan ünlü oyuncu Yılmaz Erdoğan, zaman zaman kendi hayatından kesitler içeren Vlog tadında içerikler paylaşıyor olsa da eski oyunları, dizileri ya da gösterilerini de yine bu kanalda paylaşıyor.

TRT Televizyonu

TRT'de yayınlanan içeriklerin bir kısmı YouTube kanalında da paylaşılıyor. Bunlar arasında Diriliş Ertuğrul, Doğadaki İnsan belgeseli ve benzeri dizi vebelgeseller yer alıyor. İçeriği çok zengin olan kanal bu türün tutkunlarının kaçırmaması gereken bir kaynak.

Erler Film Türker İnanoğlu

Bir efsane olan Türker İnanoğlu'nun 60 yıllık arşivi bu YouTube kanalında yer alıyor. Siyah beyaz Türk filmlerinden yıllara damgasını vurmuş dizi ve programlara kadar çok zengin bir içeriği bulunan YouTube kanalı favorileriniz arasında yer almalı.

Avşar Film

Yine bir yapım şirketi kanalı ve yine dolu bir içerik. Özellikle dizilerin tam sürümlerinin yer aldığı kanalda Karagül, Yer Gök Aşk ve Lale Devri gibi dizilerin bölümleri izlenebiliyor. Ayrıca Evim Sensin, Ulak, Ay Lav Yu ve Türkler Çıldırmış Olmalı gibi filmler de yine bu kanalda yer alıyor.

TAFF Pictures

Yine bir yapım şirketi olan TAFF Pictures da sayıca fazla olmasa da sürekli güncellenen içeriği ile dikkat çekiyor. Son dönemin filmlerinin bulunduğu kanalda Sümela'nın Şifresi Temel, Oflu Hocanın Şifresi, Dabbe 4 ve Kadın İŞi Banka Soygunu gibi filmler yer alıyor.

Filmacass

Bu kanalda sayıca az olsa da birkaç film yer alıyor. Bu filmler arasında İnşaat, İnşaat 2 ve Gönü Yarası gibi yapımlar yer alıyor. Ayrıca yer alan filmlerden kısa bölümler de yine bu kanalda izlenebiliyor.

Sinan Çetin WebTV

Adından da anlaşılacağı gibi Sinan Çetin'in dizileri ve reklamlarından bazı sahneler bu kanalda yayınlanıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.