Mobil

YouTube müzik işine giriyor!

Popüler video paylaşım platformunun çevrim içi müzik uygulaması YouTube Music‘in çıkış tarihi belli oldu.


Gündelik hayatımızda YouTube üzerinden yeri gelince müzik dinlemek, eminiz her insanın yaptığı aktivitelerden biridir.  Geçtiğimiz dönemler YouTube, bu konuda hakkında yeni bir özellik geliştirdiğini duyurmuş ancak net bir tarih ve detay paylaşmamıştı. Uzun süredir beklenen çevrim içi müzik servisi YouTube Music‘in çıkış tarihi de sonunda belli oldu. YouTube’un milyonlarca şarkı ve klip içeren yeni müzik platformu 22 Mayıs’ta kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Peki bu servise her kullanıcı erişebilecek mi? Bu soruya karşılık verebileceğimiz en iyi cevap hem evet hem hayır. Ücretli kullanıcıların reklamsız kullanabileceği uygulama, ek olarak içerisinde birçok video klibiyle de geliyor.

YouTube Music’e ücretli olarak abone olmak ya da reklamlı ve ücretsiz versiyonunu kullanmak mümkün olacak. Uygulama, dinleme geçmişi ve konuma göre önerilerde de bulunabilecek kullanıcılara.

YouTube Music‘in ücretsiz versiyonu reklam destekli olacak ve Google Play Music aboneleri ise ücretli versiyonu ekstra bir ücret ödemeden kullanabilecek. Yeni aboneler aylık 9,99 Dolar ödeyerek YouTube Music Premium’u kullanabilecek. Premium üyeleri ise telefonlarına şarkıları indirebilecek. 

YouTube Music 22 Mayıs’tan itibaren ABD, Avustralya, Yeni Zelanda, Meksika ve Güney Kore’de hizmete girecek. Hizmetin Türkiye’de ne zaman kullanıma sunulacağına dair herhangi bir bilgi paylaşılmış değil henüz.

Yorumlar
muhamet
Yutup e
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.