Güncel

Do Kwon, Terra LUNA ve UST'yi kurtarmak için planını açıkladı!

Terra kurucusu Do Kwon, Terra LUNA ve UST için hazırlamış olduğu kurtarma planını açıkladı!

Do Kwon, Terra LUNA ve UST'yi kurtarmak için planını açıkladı!

Terraform Labs kurucusu Do Kwon, sonunda sessizliğini bozdu ve ekosistemin amiral gemisi stablecoin'i UST'yi yeniden belirlemesi gereken yeni kurtarma planını detaylandırdı.

Do Kwon, Terra LUNA ve UST'yi kurtarmak için planını açıkladı!

En son Twitter ileti dizisinde Kwon, ileriye dönük tek yolun, UST yeniden sabitlenmeye başlamadan önce, çıkmayı planlayan stabilcoin arzını emmek olduğunu söyledi.

Yönetici, topluluk teklifini kabul ettikten sonra başka bir çıkış yolu olmadığını da sözlerine ekledi ve açıklamasını devamında şu ifadelere yer verdi.

“Fiyat istikrar mekanizması, UST arzını (toplam arzın %10'undan fazlasını) emiyor, ancak aynı anda bu kadar çok stablecoin'i emmenin maliyeti, zincir üzeri takas oranını %40'a kadar genişletti ve Luna fiyatı önemli ölçüde azaldı."

  • Ana fikir, arbitraj fırsatına odaklanmaktır.
  • Teklif , daha verimli UST ve LUNA darphanesinin yanmasına izin vermenin, kısa vadede ikincisinin fiyatı üzerinde baskı oluşturacağını belirttiAncak bu mekanizma, UST'yi amaçlanan sabite sapmaktan geri getirmenin etkili bir yolu olacak ve sonunda LUNA'nın fiyatını dengeleyecektir.
  • Milyarlarca UST'nin yakılması, LUNA'nın önemli ölçüde seyreltilmesini tetikleyecektir. Daha da ekledi;

"Yine de, LUNA arzında bir sınır yoktur, bu piyasa mekanizması aslında istikrarlı UST ve istikrarlı LUNA fiyatı getirmek için çalışacak (muhtemelen LUNA için daha düşük bir fiyat noktasında olsa da)."

  • Geliştiriciler, esas olarak, temel havuzu 50 milyondan 100 milyon özel çekme hakkına (SDR) çıkaracak ve PoolRecoveryBlock'u 36'dan 18'e düşürecek. Bu da, darp kapasitesini 293 milyon dolardan yaklaşık 1,2 milyar dolara çıkaracak ve böylece 4 kat daha fazla para basacak. stabilcoin normalden daha fazla.
  • Ekip UST'yi yeniden inşa etmeye başladığında, Kwon ekibin mekanizmasını teminatlandırılacak şekilde ayarlayacağını, yani UST'nin geleneksel ve kripto para birimleri de dahil olmak üzere diğer finansal varlıklar tarafından destekleneceğini söyledi.
  • Bu teklifi birkaç saat önce yayınlamasına rağmen, herhangi bir güveni geri getiremedi. LUNA bugün erken saatlerde 1 doların altına düştü ve bir haftadan kısa bir sürede değerinin yaklaşık %99'unu kaybetti.

Gönderide, Terra'nın kriptonun en güçlü topluluklarından birini ve geliştirici ekosistemlerini “dünyanın en zeki beyinlerinden bazıları”nı nasıl kurduğunu kaydetti. Bu nedenle, ağın “zinciri yeniden oluşturması gerektiğini” ve Terra topluluğuna 1 milyar yeni jetonu yeniden dağıtması gerektiğini söyledi.

Kwon, bu haftaki depeg etkinliğinden önce LUNA sahiplerine 400 milyon token, ağ yükseltmesi sırasında UST sahiplerine 400 milyon, blok zinciri durdurulduğu anda LUNA sahiplerine 100 milyon ve bir topluluk havuzuna 100 milyon token tahsis edilmesini önerdi. Topluluk havuzuna gönderilmeyen tüm jetonların stake edilmesi gerektiğini ve kullanıcıları jetonlarını stake etmeye teşvik etmek için arzı yaklaşık %7 oranında şişirerek güvenliğin sağlanması gerektiğini düşündüğünü ekledi.

Bakalım Do Kwon bu planında başarılı olabilecek mi? Zaman içinde hep birlikte göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.