Güncel

Elon Musk'ın Twitter'ı satın alma planları suya düştü!

Elon Musk Twitter'ı satın alma planlarını şu an için askıya almış durumda. İşte platformla ilgili tüm detaylar.

Elon Musk'ın Twitter'ı satın alma planları suya düştü!

Elon Musk'ın Twitter'ı satın alma anlaşması görünüşe göre şimdilik suya düştü. Şirketi satın alma planları "geçici olarak askıya alındı" diye tweet atıldı. Tweet'e ekli bir Reuters bağlantısı, platform üzerindeki fake hesapların 2022'nin ilk çeyreğinde günlük aktif kullanıcılarının yüzde 5'ini temsil ettiğini ortaya koyuyor. Tweet'e bakılırsa Musk'ın bu rakamlarla ilgili bazı endişeleri var. Bununla birlikte Musk henüz, kendisinin ve Twitter'ın spam hesaplarla ilgili atacağı adımları belirlememiş.

Musk Twitter'ı 44 milyar dolara satın alma sürecinde. Kullanıcı tabanını dört katına çıkarmayı hedefliyor ve spam botlarını yeneceğini, tüm insanların kimliğini doğrulayacağını ve algoritmalarını açık kaynak haline getireceğini de söyledi. Bunun bir parçası olarak, Donald Trump ve diğer kullanıcılar üzerindeki Twitter yasağını tersine çevireceğini de ekledi.

Elon Musk'ın Twitter'ı satın alma planları suya düştü!

Ancak, sosyal medya içerik denetimi konusunda bazı uzmanlar, bu hedeflerin birbiriyle çeliştiğini iddia ediyor. Birincisi, Facebook'un eski güvenlik şefi Alex Stamos, geçtiğimiz günlerde Musk'ın Twitter ideallerinin Avrupa yasalarıyla çelişebileceğini tweetledi ve "ABD ile İngiltere'nin Çevrimiçi Güvenlik Yasası ve AB Dijital Hizmetler Yasası ve Dijital Piyasalar Yasası arasında büyük bir uyumsuzluk olduğuna işaret etti. " Stamos ayrıca Twitter'ın gelişmiş dünyada doymuş olduğunu ve bu nedenle herhangi bir büyümenin "otokrasilerin ve gelişen demokrasilerin zorluklarıyla daha fazla uğraşmayı gerektireceğini" belirtti.

Yorumlar
fuat
sahte hesaplari iptal edip gercek kisilerin uyeligi icin adim atacagim dedi elinden aldilar , manipuplasyon aracini birakirlarmi adama oyle , !!!!
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.