Do Kwon'un Sırbistan'da mı saklanıyor? Terra Classic (LUNC) fiyatını etkiler mi?

Terra Classic (LUNC), Do Kwon'un Sırbistan'da saklandığına dair haberler çıktıktan sonra çöktü!

Do Kwon'un Sırbistan'da mı saklanıyor? Terra Classic (LUNC) fiyatını etkiler mi?

Kripto para piyasası kırmızı bir okyanusta yüzmeye devam ederken, güç durumdaki Terra Classic ( LUNC ), Terraform Labs'ın kurucusu Do Kwon'un Sırbistan'da saklandığı haberinin ortaya çıkmasının ardından son derece kötü bir performans gösteriyor.

Do Kwon'un Sırbistan'da mı saklanıyor? Terra Classic (LUNC) fiyatını etkiler mi?

Gerçekten de, LUNC, Aralık ayında Finbold tarafından alınan verilere göre, basın zamanında 0,0001644 $ fiyatından el değiştiriyordu ve gün içinde %3,62'lik bir düşüş kaydederek önceki 30 günde haftalık %6,56 ve %8,92'lik kayıplara ulaştı.

Do Kwon'un Sırbistan'da mı saklanıyor? Terra Classic (LUNC) fiyatını etkiler mi? - Resim : 1

Terra Classic 24 saatlik fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Mevcut durumda, CoinMarketCap verilerine göre, merkezi olmayan finans ( DeFi ) tokeninin piyasa değeri, 24 saat içinde 32,33 milyon dolar kan kaybettikten sonra şu anda 983,46 milyon doları buluyor.

Kwon'u Bulmak

Kore medyasının bildirdiğine göre, platformun kapanmasıyla bağlantılı olarak dolandırıcılıkla suçlanan Terra ( LUNA ) ekosisteminin kurucusunun Sırbistan'da olduğu ortaya çıkınca, özellikle LUNC'nin fiyatındaki ve piyasa değerindeki değişiklik geldi.

Raporda, Koreli soruşturma makamlarından bir yetkilinin "Sırbistan'da olduğuna dair yakın zamanda elde edilen bilginin doğru olduğunun ortaya çıktığını" söylediği aktarıldı. Kaynağa göre, Kore Adalet Bakanlığı Sırp hükümetinden bir kamu soruşturması talep etme sürecindeydi.

Daha önce, Do Kwon'un, Finbold'un Eylül ayında bildirdiği gibi, Seul'deki bir mahkemenin savcıların Interpol'den pasaportunu iptal etmesini ve ona karşı kırmızı bülten çıkarmasını istemesiyle tutuklama emri çıkardıktan sonra Singapur'a sığındığı bildirildi.

O sırada Do Kwon, "tam işbirliğine" açık olduğunu iddia ederek, kaçak olduğu iddialarını Twitter'da yalanladı:

Daha yakın bir zamanda, Terraform Labs'ın kurucusu, Terra kazasındaki rolü nedeniyle Singapur'da 57 milyon dolarlık yeni bir temsili dava ile tokatlandı ve 300'den fazla davacı onu TerraUSD (UST) stabilcoini hakkında yanıltıcı iddialarda bulunmakla suçladı.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.