Cardano kurucusu: Ripple - SEC davası çözülebilir! Felaket etkisine hazır olun!

Cardano'nun kurucusu, Ripple - SEC davasının 15 Aralık'a kadar çözülebileceğini söylüyor ve "felaket" etkisi konusunda uyarıda bulunuyor!

Cardano kurucusu: Ripple - SEC davası çözülebilir! Felaket etkisine hazır olun!

Cardano ( ADA ) kurucusu Charles Hoskinson, Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC) ile blockchain şirketi Ripple arasındaki davanın olası çözüm tarihi hakkında yorum yaptı.

Cardano kurucusu: Ripple - SEC davası çözülebilir! Felaket etkisine hazır olun!

Hoskinson'a göre, doğrulanmamış raporlar, nihai kararın 15 Aralık'a kadar okunabileceğini gösteriyor, ancak sonucun genel kripto para birimi sektörü üzerinde 'felaket' etkileri olabileceği konusunda uyardı, 10 Aralık'ta yayınlanan bir videoda söyledi.

Ancak Hoskinson, dava sonucuna bakılmaksızın, merkezi olmayan finans ( DeFi ) alanının hükümetin değil halkın elinde olduğunu belirtti.

Hoskinson, konu ile ilgili; “Ripple davasının 15 Aralık'ta çözüleceğine dair söylentiler duydum ve bunun sektör için şu ya da bu şekilde feci sonuçları olabilir. Ama biliyorsun, ilerlemeye devam ediyorsun. Ne olursa olsun, sizin kontrol ettiğiniz merkezi olmayan bir ekosistem. Amerika Birleşik Devletleri, Cardano'nun yaşadığını veya öldüğünü söyleyemez; sen yaparsın, dünya; Merkezi olmayan bir ekosistemin amacı bu” açıklamasında bulundu.

Hoskinson'ın XRP topluluğu ile mücadelesi

Bu arada Hoskinson, dava hakkında yaptığı yorumlar nedeniyle kendisini Ripple topluluğunun yanlış tarafında buldu.

Daha önce bildirildiği üzere Hoskinson, Ripple'ın net düzenlemelerin olmaması nedeniyle SEC soruşturması altında olduğunu belirtmesinin ardından XRP hayranlarından çevrimiçi tepkiye maruz kaldı. Ancak, yanlış aktarıldığını belirterek trollere cevap verdi.

Cardano kurucusu: Ripple - SEC davası çözülebilir! Felaket etkisine hazır olun! - Resim : 1

Ripple ve SEC son başvuruları yapıyor

Özellikle, Hoskinson yorumları, her iki tarafın da karar kararını beklerken nihai sunumlarını yaptıktan sonra gelir. Gerçekten de, bir noktada, kripto para birimi sektörü, bir dizi küçük galibiyetten sonra davanın Ripple lehine sonuçlanabileceğine dair spekülasyonlar üzerine çalkalanıyor.

Galibiyetlerden bazıları, mahkemenin Ripple'ı destekleyen şirketler ve bireyler tarafından yapılan başvuruları kabul ettiğini gördü. Aynı zamanda Ripple, savunmasında Ethereum'un ( ETH ) bir menkul kıymet olmadığını, XRP'nin ise menkul kıymet olduğunu beyan ederek SEC'i çıkar çatışmasıyla suçladı.

Ayrıca, hukuk uzmanlarının davanın olası sonucuna ilişkin farklı bakış açıları verdiklerini belirtmekte fayda var. Daha önce bildirdiğimiz üzere, Birleşik Devletler avukatı Jeremy Hogan davadan en az dört sonuç çıkacağını tahmin etmişti. 

Ripple'ın kazanabileceğine veya kaybedebileceğine veya meselenin berabere sonuçlanabileceğine dikkat çekti. Ancak, davanın kripto alanı üzerindeki etkisi nedeniyle bir beraberliğin geçerli olmayacağını vurguladı. Aynı zamanda davanın beklenmedik bir karar alabileceğini belirtti.