Güncel

DOGE milyonerlerinin sayısı 2022'de yüzde 52 düştü!

1 Ocak'ta 1.341 olan Dogecoin milyonerinin sayısı, 27 Mayıs'da 646'ya düştü. Bu oran yüzde 52 düşüşe tekabül ediyor.

DOGE milyonerlerinin sayısı 2022'de yüzde 52 düştü!

Geçen yıl meme tabanlı kripto para birimi Dogecoin'in ( DOGE ) popülaritesindeki artış, birçok düzenli perakende yatırımcıyı milyonerlere dönüştürdü. Ancak DOGE milyonerlerinin sayısı 2022 yılında ciddi anlamda düştü.

DOGE milyonerlerinin sayısı 2022'de yüzde 52 düştü!

DeFi varlıklarına sahip olan milyonerlerin sayısı 2022'nin başından bu yana önemli ölçüde azaldı. Finans analizleri ile bilinen Finbold, bir web arşiv aracı kullanarak , 1 Ocak'ta 1.341 Dogecoin milyonerine kıyasla, Mayıs ayı sonuna doğru 646 DOGE milyoneri olduğunu belirleyebildi.

Özellikle, altı aydan kısa bir sürede düşüş , kripto para birimi veri izleme platformu BitInfoCharts'tan alınan istatistiklere göre yaklaşık %52'lik bir düşüş oldu.

DOGE milyonerleri. Kaynak: BitInfoCharts

Meme tabanlı kripto para biriminin ilk yeni canlanması sonrası, 23 Nisan ile 4 Mayıs 2021 arasındaki iki hafta içinde varlıktaki milyoner yatırımcı sayısı iki katına çıkmıştı. Ayrıca her birinin değeri en az 1 milyon doların üzerinde olan 2.866 Dogecoin cüzdanının bulunduğunu belirtelim.

Bu, DOGE'nin zirveye yakın işlem görmesi nedeniyle milyoner yüzdesinin %77,45 azaldığını gösteriyor.

DOGE, daha geniş kripto pazarında

Son zamanlarda, küresel kripto piyasası çok fazla aşağı yönlü baskıyla karşı karşıya kaldı ve diğer birçok altcoin gibi Dogecoin de Bitcoin'in düşüşünden büyük ölçüde etkilendi.

Durum, çoğu kripto yatırımcısını genel piyasa hakkında temel bilgilerden yoksun olmakla suçlayan Dogecoin'in kurucu ortağı Billy Markus tarafından iyileştirilmedi.

Markus özellikle, bu ayın başlarında paylaşmış olduğu bir dizi tweet'te, kriptodaki insanların %70'inin "kesinlikle hiçbir fikrinin" olmadığını ve piyasa temellerini anlamadığını iddia etmişti.

Dogecoin'in gelişmesine yol açan nedenlere rağmen, kripto para birimi büyük bir başarı elde etti ve milyonlarca yatırımcının ve hatta Elon Musk gibi önemli isimlerin ilgisini çekti. 

En son veriler, büyüme hızının yavaşlamasına rağmen kripto paranın popülaritesinin azalmadığını gösteriyor. Finans analizleri ile bilinen Finbold tarafından hazırlanan bir rapora göre, Google Trends tarafından sağlanan veriler, Dogecoin için yapılan aramaların Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en popüler arama olduğunu gösteriyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.