Güncel

DOGE sessizce ralliye mi hazırlanıyor? Bir ayda %30 değerlendi!

DOGE, pazar değerine 3 milyar dolar ekleyerek bir ayda %30 hızla koşuyor!

DOGE sessizce ralliye mi hazırlanıyor? Bir ayda %30 değerlendi!

Orijinal meme madeni parası Dogecoin ( DOGE ), daha geniş kripto para birimi piyasasının değer kazanmasıyla geçen aya kıyasla sağlam kazançlar gördü.

DOGE sessizce ralliye mi hazırlanıyor? Bir ayda %30 değerlendi!

Dogecoin, CoinMarketCap'ten alınan ve finans analizleri ile bilinen Finbold tarafından hesaplanan verilere göre, 17 Temmuz'da 0,064 dolardan 16 Ağustos'ta 0,086 dolara tırmanarak %34,36 arttı.

DOGE son 24 saatte %14,72 ve önceki haftaya göre %20,42 daha yükseldi.

DOGE sessizce ralliye mi hazırlanıyor? Bir ayda %30 değerlendi! - Resim : 1

Dogecoin 1 aylık fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Geçtiğimiz ay, piyasa değerine göre 10. sırada yer alan kripto para birimi DOGE, toplam değerine 3 milyar doların biraz üzerinde bir katkı sağlayarak 8.44 milyar dolardan 11.49 milyar dolara yükseldi.

DOGE sessizce ralliye mi hazırlanıyor? Bir ayda %30 değerlendi! - Resim : 2

Dogecoin 1 aylık piyasa değeri tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Ödemeler için Dogecoin

DOGE tırmanışının arkasındaki nedenleri analiz ederken, 11 Ağustos'ta milyarder bir yatırımcı olan Mark Cuban, geçtiğimiz günlerde Cardano ( ADA ) sahipleriyle bir görüşme gerçekleştirdi ve Dogecoin'in ödeme yapmak için ADA'dan daha pratik bir seçim olduğunu söyledi. 

Cuban, Twitter'da 8,8 milyon takipçisine Cardano blok zincirinde daha fazla uygulama çalıştırabilse bile Dogecoin'in halen daha fazla kullanım sağladığını bildirdi. Cuban'ın konu ile ilgili paylaşımının tam metni şu şekilde:

“Doge üzerinde çalışabilecek daha fazla uygulama olduğunu söylemedim. Doge için daha fazlası olduğunu söyledim. Kriptoyu kabul eden hemen hemen her yerden bir şeyler satın alabilirim. Bir para birimi olarak ADA'dan daha kullanışlı.”

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.