Güncel

Doğu Afrika'da internet kazası

Kenya kıyılarında demirleyen bir geminin çapası şanssız bir şekilde bir sualtı fiber optik kablo üzerine doğrudan isabet etti ve fiber optik kabloyu koparttı.

Doğu Afrika'da internet kazası

Kenya, Ruanda ve Etiyopya başta olmak üzere Doğu Afrika ülkelerini etkileyen gemi kazası  sonucu internet erişimi üç hafta boyunca  % 20 yavaşlayacak.

1330442460_afrika.png

Kenya kıyılarında demirleyen bir geminin çapası şanssız bir şekilde bir sualtı fiber optik kablo üzerine doğrudan isabet etti ve fiber optik kabloyu koparttı. Kaza milyonlarca Afrikalının internet hayatını bozdu.

1330442554_fiberkablo.jpg

Kopmanın etkisiyle Kenya, Ruanda, Burundi, Tanzanya, Etiyopya ve Güney Sudan'da, internet hızında en iyimser tahminle tahmin% 20 yavaşlama olduğu bildirildi.

Soruna neden olan gemi, kısa bir süre demirledi ve hafta sonu Mombasa limanına gitmek için bekliyordu.

Kenya hükümetinin yaptığı açıklamaya göre hasarlı kablo Doğu Afrika Deniz Sistemlerine ait ve Doğu Afrika'nın üçte birine hizmet veriyordu.  Bu hasarı onarmak için üç hafta kadar süre gerekebilir.

Doğu Afrika Deniz Sistemleri genel müdürü, Joel Tanui, şunları söyledi: "Biz sürekli acil onarım işlerini sürdürürken tüm abonelerimizi bildireceğiz ve bu durumun neden olabileceği rahatsızlık için çekinmeden özür diliyoruz. Hasarlı kablo önümüzdeki üç hafta içinde tam olarak faaliyete geçecektir."

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.