Güncel

Domino’s Pizza ile Anadolu Bilişim stratejik veri iş birliğini hayata geçirdi

Domino’s Pizza, Anadolu Bilişim Data Center ile büyümeyi sürdürüyor

Domino’s Pizza ile Anadolu Bilişim stratejik veri iş birliğini hayata geçirdi

Türkiye’de bilişim hizmetlerinin öncüsü olma vizyonuyla müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun çözümler geliştiren Anadolu Bilişim, Türkiye’de pizza sektörünün lideri Domino’s Pizza ile stratejik veri iş birliğini hayata geçirdi. Domino’s Pizza’nın donanım barındırma ve yönetim hizmetleri Anadolu Bilişim tarafından üstlenildi.

Domino’s Pizza için kritik iş uygulamalarının yer aldığı projede; Domino’s Pizza’nın Dominos.com.tr internet sitesi, müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) sistemi ve veri ambarı ihtiyacı Anadolu Bilişim Data Center’daki paylaşımlı altyapı üzerinden karşılanıyor. Ayrıca Domino’s Pizza’nın diğer uygulamalarının yer aldığı sistemler de Anadolu Bilişim Data Center üzerine taşındı.

SAP’nin sertifikalı entegratörü olan Anadolu Bilişim tarafından, Domino’s Pizza’nın SAP projesi kapsamında ihtiyaç duyduğu test ve QA sistemleri de Anadolu Bilişim tarafından devreye alındı. Projenin canlıya geçmesi ile Domino’s Pizza bünyesindeki tüm SAP sistemleri Anadolu Bilişim Data Center’daki fiziksel altyapı üzerinden çalışmaya başladı.

Eylül 2013’te start verilen geniş kapsamlı proje, Eylül 2014 itibarıyla canlı kullanıma geçirildi. Proje boyunca kapsam belirleme ve konfigürasyonlar titizlikle belirlendi ve her bir altyapı üzerinde Anadolu Bilişim Data Center ve Domino’s Pizza bilgi teknolojileri ekipleri çalıştı. Domino’s Pizza tarafından belirlenen kritik ve acil iş uygulamalarına öncelik verilerek, detaylı plan üzerinden hizmetler proje süresince başarılı şekilde devreye alındı.

Anadolu Bilişim’in sağladığı katma değerli servisler ile Domino’s Pizza’nın kritik iş süreçleri, sistem ve altyapı kaynaklı sorunlar sebebi ile artık kesintiye uğramayacak. Bunun neticesinde Dominos.com.tr üzerinden yapılan dijital satış rakamlarının da üst seviyelere çıkması hedefleniyor. Domino’s Pizza, veri hizmetlerini Anadolu Bilişim’den alarak, ana iş konularına daha fazla odaklanabilecek. Minimum servis kesintisi ile daha fazla müşteri memnuniyeti ve ciro hedefleyen Domino’s Pizza daha önce %85-90 arasında olan sistem ve uygulama çalışma oranını %99,9 seviyesine çekebilecek.

İlerleyen dönemlerde Anadolu Bilişim ile Domio’s Pizza arasında katma değerli hizmetlerin kapsamının genişletilmesi hedefleniyor. Portal ve SAP hizmetlerinin hem barındırma hem de operasyonu için Anadolu Bilişim çözümleri tercih edilecek.

Domino’s Pizza Bilgi Teknolojileri Servis ve Operasyon Müdürü Cenk Ulucan, iş birliği hakkında şu değerlendirmede bulundu:

1416227843_domino27spizzabilgiteknolojileriservisveoperasyonmudurucenkulucan.jpg

“Domino’s Pizza olarak, 62 ilde 380 şubemizle Türkiye pizza endüstrisine öncülük ediyoruz. İstikrarlı büyümemiz sayesinde, mevcut sunucu ve uygulama sistemlerimizin yetersiz kaldığını fark ettik. İş süreçlerinde kesintiye sebep olabilecek unsurları ortadan kaldırmak ve hızlı çözümlerle müşterilerimize ulaşabilmek adına dış kaynak araştırmalarımızı hayata geçirdik. Özellikle veri merkezi operasyonunun paylaşımlı bir ortamda kesintisiz olarak katma değerli hizmetler şeklinde Anadolu Bilişim ile karşılamaya karar verdik. Anadolu Bilişim tercihimizde ana kriterlerimiz müşteri odaklılığı, proje yönetim süreçlerinin uluslararası kabul görmüş standartlar ve işleyiş kapsamında uygulanması, paylaşımlı kullanacağımız veri merkezinin yüksek düzeyde erişilebilirlik oranı sunması, sürekli iletişim ve Domino’s Pizza’nın bilgi teknolojileri hizmetleri kapsamında sadece yüklenicisi olarak değil, bir iş ortağı olarak her daim destek imkanı oldu. Anadolu Bilişim’in sağladığı yönetimli hizmetlerle, tüm servis ve uygulama operasyonlarını dış kaynak olarak kullanarak asıl iş alanlarımıza odaklanabiliyoruz. Domino’s Pizza’ya operasyonel anlamda maliyet ve verimlilik avantajı sağlayan Anadolu Bilişim çözümleriyle Türkiye’deki büyüme hedeflerimize ilerlemeyi öngörüyoruz.”

Anadolu Bilişim Teknoloji Çözümleri ve Hizmetleri Direktörü Yakup Kadri Ünal, şunları söyledi:

1416227853_abhyakupkadriunal.jpg

“Anadolu Bilişim Data Center ile anahtar teslim çözüm vizyonuyla hizmet sunuyoruz. Güvenilir iş ortağı Anadolu Bilişim olarak, Türkiye pizza endüstrisinin öncüsü Domino’s Pizza’nın veri yönetimi içeren iş süreçlerini Anadolu Bilişim Data Center’ın yüksek teknoloji ve güvenlik sunan altyapısına taşımanın gururunu yaşıyoruz. İş birliğimiz kapsamında Domino’s Pizza’nın tüm donanım barındırma ve yönetim hizmetlerini karşılıyoruz. Verimliliği maksimuma çıkarmak ve rekabetçi ekonomide fark yaratmak isteyen tüm kurumları Anadolu Bilişim’in çözüm portföyüyle tanışmaya davet ediyoruz.”

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.