Güncel

Donald Trump koronavirüs aşısı için müjdeyi verdi!

ABD Başkanı Donald Trump, koronavirüs çalışmalarında sona gelindiğini ima eden bir Tweet daha attı. İşte koronavirüs aşısı hakkında her şey!


Koronavirüs pandemisi 2020 yılında hayatımızı adeta zindana çevirdi. Son zamanlarda yeni normale dönüşler yapılsa da, uzun süren karantina uygulamaları sonrasında insanların psikolojileri de ciddi manada yıprandı. Dünyanın pek çok ülkesinde ikinci dalga tehlikesi hala yaşanırken, virüsün ne zaman biteceğine dair soru işaretleri daha da arttı. Tüm insanlığın gözü hali hazırda yapılan tedavi ve aşı çalışmalarına kaymış durumda. İşte tam bu zamanda ABD Başkanı Donald Trump'tan heyecan yaratan bir aşı Tweet'i geldi.

Donald Trump koronavirüs aşısı için müjdeyi verdi!

Geçtiğimiz günlerde "Çok çok yakın bir zamanda bu aşının duyurulacağına inanıyorum." şeklinde bir Tweet atan Başkan Trump, dün konu hakkında bir Tweet daha attı. ABD Başkanı bu sefer de kendi resmi hesabından, "Aşıda harika bir haber!" şeklinde bir paylaşımda bulundu. Bu paylaşımlar, aşının yakın bir zaman dilimi içerisinde hazır olacağı şeklinde yorumlanırken, kimileri de Trump'ın bu sözlerini seçim hazırlığı olarak nitelendirdi.

ABD Başkanının sözünü ettiği aşı geçtiğimiz günlerde 45 gönüllü üzerinde denendi. Başarılı sonuçlar elde edildiği görülen aşıda yan etki olarak çoğu aşıda görülen grip belirtileri saptandı. Bunun yanı sıra aşı çok yüksek oranda antikor üreterek koronavirüs ile mücadelede ciddi avantaj sağlıyor. Bu anlamda 27 Temmuz'da 30 bin gönüllü kişide daha denemelerin yapılacağını ve bunun koronavirüs pandemisinde şu ana kadar yapılan en geniş araştırma olacağını da söylemiş olalım.

Yorumlar
sefser
nabicaz seneye 19s 20 versiyonuna da mi asi olucaz...
Cevapla
Ümit
Bende gönüllü olarak yaptırmak isterim.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.