Güncel

Donald Trump Terörle Mücadele İçin İnterneti Kapatmayı Savunuyor

Donald Trump, yaptığı konuşmalarla son dönemde en çok konuşulan isimlerden biri oldu


Donald Trump, yaptığı konuşmalarla son dönemde en çok konuşulan isimlerden biri oldu. Özellikle Müslümanların Amerika'ya alınmaması fikrini açıkça dile getiren Donald Trump, bu söylemi ile çok büyük tepki topladı. Trump, son konuşmasında ise terör ve internet arasında bir bağ kurdu ve bu konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

1449688757_donald-trump.jpg

Donald Trump Terörle Mücadele İçin İnterneti Kapatmayı Savunuyor

Güney Karolina eyaletinde yaptığı bir konuşma sırasında, terör olaylarının son dönemdeki yükselişi için internetin de büyük etkisi olduğunu savunan Trump, sektörün büyük isimleriyle görüşüp belirli bölgelerde internet erişiminin tamamen durdurulması gerektiğini savunuyor.

Özellikle internet üzerinden faaliyet gösteren IŞİD gibi örgütlerin, ABD ve Avrupa'dan da desteklendiğini söyleyen Trump, bu konudaki fikrini Temmuz ayında bir konuşması sırasında FBI Direktörü James Comey'in 200 Amerika vatandaşının ve 4000 civarında Avrupa'lı insanın internet yoluyla IŞİD ile temas kurup onlar için savaşması örneğini destekleyici örnek olarak gösterdi.

Son günlerin en çok konuşulan isimlerinden biri olan Donald Trump'ın internet hakkındaki fikirlerine katılıyor musunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.