Dragon Age: The Veilguard’ın yetenek ağaçları Final Fantasy 10 ve 12’den ilham alıyor

Dragon Age: The Veilguard, Final Fantasy 10 ve 12'nin oyun ilerleme sistemlerinden esinlenerek oluşturulan geniş yetenek ağaçlarına sahip olacak.

Dragon Age: The Veilguard’ın yetenek ağaçları Final Fantasy 10 ve 12’den ilham alıyor

Dragon Age: The Veilguard, her sınıf için geniş yetenek ağaçlarına sahip olacak ve bu ağaçlar Final Fantasy 10'un Sphere Grid'i ve Final Fantasy 12'nin License Board'undan ilham alacak. RPG Site ile yapılan bir röportajda, Dragon Age: The Veilguard yönetmeni Corinne Busche, yetenek ağaçlarının oyunun birkaç görevi tamamladıktan sonra açılacağını belirtti. Busche, "Yetenek ağacı oldukça büyük ve sınıfınıza özeldir" dedi ve ekledi: "Neredeyse devasa bir örümcek ağına benzer bir görseli hayal edin ve eğer bir büyücüyseniz, ağın merkezinde büyücülüğün temel kitini bulacaksınız."

Dragon Age: The Veilguard’ın yetenek ağaçları Final Fantasy 10 ve 12’den ilham alıyor - Resim : 1

Busche, yetenek ağaçlarının Final Fantasy 10'un Sphere Grid'inden büyük ölçüde etkilendiğini ve bu sistemin, istatistikleri artırmak ve yetenekleri açmak için devasa bir düğüm tahtası olduğunu söyledi. Ancak bu kez, özel yetenekler "ağacın dış kenarlarında" yer alacak şekilde daha erişilebilir hale getirilmiş. Veilguard'ın organizasyonu, Sphere Grid'e benzer bir düzenle dışa doğru çalışıyor, ancak tamamen aynı değil.

Final Fantasy 12: The Zodiac Edition, Busche'nin en sevdiği oyunlardan biri ve bu oyunun esnek License Board sistemi, işlerin karıştırılıp eşleştirilmesine izin verdiği için büyük bir ilham kaynağı olmuş. Busche, "Final Fantasy 12'nin yetenek seçimi seviyesi, pasifler ve bizde ayrıca özellikler - özelleştirmenin miktarı açısından daha benzer" dedi. "Final Fantasy 12, en sevdiğim ilk üç oyun arasında olabilir. İlerleme konusunda bundan büyük ölçüde etkileniyorum."

Bu nedenle, başka bir Sphere Grid benzeri sistemde ilerlemek ilgimi çekiyor, özellikle License Board'un özelleştirme seçenekleriyle birlikte. Ancak umarım sadece küçük istatistik artışlarıyla dolu olmaz. Bir oyun karakterinin seviyesini artırıp menüye giderek yalnızca +2 hız artışı gibi küçük bir geliştirme yapmak büyük bir hayal kırıklığı olabilir.

Dragon Age: The Veilguard'ın çıkış tarihi henüz belirlenmedi, ancak oyun dünyasında büyük bir heyecan yaratması bekleniyor. Özelleştirilebilir yetenek ağaçları ve ilham alınan klasik oyunlarla, oyuncuların ilgisini çekecek gibi görünüyor.