Güncel

Dropbox hack'lendiğini kabul etti!

Dosya paylaşımının en önde gelen isimlerinden olan Dropbox , hacklendiğini itiraf etti!


Ücretsiz çevrimiçi dosya depolama hizmeti sunan Dropbox, "bazı" kullanıcı hesaplarının detaylarının çalındığını doğruladı. Site yönetimine göre "az sayıda" hesap bu durumdan etkilendi.

1343828668_1.png

Kullanıcıların Dropbox'a kaydolduğu e-posta hesaplarına gelen istenmeyen e-postalardan şikayet etmesi üzerine durumun farkına varan Dropbox yetkilileri, yaptıkları incelemede diğer web sitelerinden çalınan kullanıcı adı ve parolaların bazı Dropbox hesaplarına oturum açmada kullandıldığını farketti. Dahası, çalınan parolalardan bir tanesinin bir Dropbox çalışanının hesabını açmak için kullanılması, kullanıcıların e-posta adreslerinin ele geçmesine neden oldu. Durumdan en çok etkilenen ülkelerin HollandaAlmanya ve İngiltere olduğu iletiliyor.

Meydana gelen bu güvenlik açığından dolayı özür dileyen Dropbox, önlem olarak iki yöntem sunan bir oturum açma işlevi geliştiriyor. Birkaç hafta içinde kullanıma sunulacak bu yöntemde telefonunuza geçici bir kod gönderiliyor. Şirket, şüpheli etkinliği otomatik olarak algılayacak yeni bir sistem üzerinde de çalışıyor. Bunun yanında hesabınıza açılan tüm oturumları da görmenizi sağlayacak bir işlev yolda.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.