Güncel

Dünya bin yıl sonra yok mu oluyor?

İnsan ırkının, soyunu sürdürmek için yaşayacak yeni bir gezegen bulması gerekebilir.

Dünya bin yıl sonra yok mu oluyor?

Ünlü İngiliz astrofizikçi Stephen Hawking, insanların gelecekteki yaşanacak bazı sıkıntılar için uzay araştırmalarını yoğunlaştırması gerektiğini söyledi.

Stephen Hawking, Los Angeles bulunan Cedars-Sinai Tıp Merkezi'nde yer alan bir kök hücre laboratuvarını ziyaret etti ve burada yaptığı açıklamasında eğer insanoğlu yaşayacak yeni bir gezegen bulamazsa insan ırkının bin yıl daha ayakta kalmasının mümkün olamayacağını iddia etti.

1365742965_206969.jpg

Evrenin kökenleri ve kara deliklerle ilgili kitaplarıyla dünya çapında tanınan Hawking, "eğer evrenin nasıl işlediğini anlayabilirsek, o zaman kontrol etmenin de bir yolunu bulabiliriz" değerlendirmesinde bulundu.

Ünlü astrofizikçi Hawking'e, hastalığıyla ilgili sorulan bir soruya ise "hayat ne kadar zor görünürse görünsün, her zaman yapabileceğiniz bir şey vardır" cevabını verdi.

Cambridge Üniversitesi'nde öğrenciyken yakalandığı motor nöron hastalığı Amyotrofik Lateral Skleroz (ALS) nedeniyle hareket edemeyen ve konuşamayan Hawking, iletişim kurabilmek için bilgisayarı kullanıyor.

Yorumlar
Misafir
iyi iyi bize vurmuyormuş :DDD burada konuşulanlar ihtimalden öteye gidemez sadece elde olan veriler kullanılarak yordama yapılmış kesinlikle 1000 yıl içinde dünya yokolmaz diyemez kimse daha keşfedilmemiş dünya kadar şey var birşey olur yüz yıl sonra neden olduğunu anca açıklarsın bugünki bilinen çoğu şeyde böyle keşfedilmiş
Cevapla
ahmet
yarına çıkmaya kefilmiyiz 1000 yıl sonrasını düşünüyorsunuz ...
Cevapla
hacı
ne alakası var bilader sana dinini degistir diyen mi oldu,ha cok meyilliysen degistir orası seni ilgilendirir.Lakin olayın ozu evreni dunyanı allah yarattı canlılar evrim aracılıgıyla bugunku halini aldı.
Cevapla
z
yasaçma sapan polemik yapma kardeşim iyi o zaman bunları buldular diye adamların dinine mi girelim evrimi savunuyorsa kafirdir evet ne bulursa bulsun ve ona o ilmi verende Allah (c.c) insan biraz ibret alır ya beynimizi kiralamayalım
Cevapla
hacı
bilader evrim diye birsey var sen ne kadar sebepsiz yere kabul etmek istemesen de var.Bu insanlardaki farklılıklar nasıl olustu acıklayabilir misin?insanların adem ve havvadan geldigi soyleniyor peki zenci ırk nasıl olustu?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.