Güncel

Dünya çapında en çok indirilen uygulamalar - Nisan 2020

Sensor Tower, geçtiğimiz Nisan ayı için, dünya çapında en çok indirilen uygulamaların bir listesini çıkardı.

Dünya çapında en çok indirilen uygulamalar - Nisan 2020

Sensor Tower, geçtiğimiz ay içerisinde en fazla indirilen uygulamaların bulunduğu bir liste yayınladı. İletişim uygulamalarının üst sıralarda yer alması dikkatlerden kaçmadı.

Dünya çapında en çok indirilen uygulamalar - Nisan 2020

Bilindiği üzere dünya koronavirüs salgını sebebi ile zor bir süreçte geçmeye devam ediyor. Bu süreç içerisinde alışkanlıklarımız değişti, yaşam tarzımız değişti, ilgi alanlarımız farklılık gösterdi, indirmiş olduğumuz uygulamalar dahi değişti.

Zira evde kaldığımız bu günlerde sevdiklerimiz ile iletişim kurabilmek için, görüntülü görüşme uygulamalarını daha sık kullanır olduk. İş toplantılarımız için bir araya gelemediğimizden görüntülü konferans imkanı sunan uygulamaları kullandık. Oyun ve film uygulamalarına daha fazla vakit ayırdık.

Dönem dönem en çok indirilen uygulamaların bulunduğu listeler sunan Sensor Tower, geçtiğimiz Nisan ayı içerisinde en fazla indirilmiş olan uygulamaların bulunduğu bir liste yayınladı. Listede görüntülü konuşma uygulamalarının üst sırada yer alması dikkatlerden kaçmadı.

İlk sırada ZOOM, ikinci sırada TikTok ve üçüncü sırada Facebook uygulamasının yer aldığı listedeki, en çok indirilen diğer uygulamaları ise aşağıda görebilirsiniz.

Dünya çapında en çok indirilen uygulamalar - Nisan 2020 - Resim : 1

Bu arada bilmeyenler için belirtelim; ZOOM uygulaması Nisan 2020’de hem Google Play hem de App Store’da en çok indirilen uygulama olmuş ve 131 milyondan fazla indirme oranını yakalamıştı. Geçtiğimiz yılın aynı ayına göre 60 kat büyüme başarısını gösteren bu uygulamanın bölge olarak indirme oranlarını inceleyecek olursak indirmelerin %14,3’ünün ABD’den, %18,2’sinin ise Hindistan’dan geldiğini söyleyebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.