Güncel

Dünya devi otomobil üreticisi metaverse dünyasına katılıyor!

Ford, metaverse dosyalama 19 Web3 ticari marka başvurusuna 'büyük hamle' yapıyor!

Dünya devi otomobil üreticisi metaverse dünyasına katılıyor!

Satış açısından en başarılı otomobil üreticilerinden biri olan Ford, metaverse olası bir hamleye hazırlanmak için kısa süre önce Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisine ( USPTO ) birkaç ticari marka başvurusunda bulundu.

Dünya devi otomobil üreticisi metaverse dünyasına katılıyor!

Lisanslı ticari marka avukatı Michael Kondoudis, dosyalamayı 7 Eylül'de bir tweet'te açıkladı ve otomobil devinin metaverse için "büyük bir hamle" yaptığını iddia etti. Başvurular, sanal arabalar, kamyonlar, kamyonetler ve giysiler için planlar talep eden büyük markalarının yanı sıra, değiştirilemez jetonlar ( NFT'ler ) için çevrimiçi mağazaları kapsayacak.

Şirket, özellikle kendi NFT pazarında Ford markalı NFT'lerin sağlanması da dahil olmak üzere, yukarıda belirtilen alana katılımını korumaya çalışırken, diğer otomobil üreticilerinden gelen başvurular takip ediyor.

Dünya devi otomobil üreticisi metaverse dünyasına katılıyor! - Resim : 1

Ford ticari marka başvuruları. Kaynak: USPTO

Ford dijitalleşiyor

Şirketin daha önce işini büyütmek için yeni yöntemler geliştirmek için dijital dünyayı araştırdığını söylediği gerçeği ışığında, Ford'un bu son hamlesi pek şaşırtıcı değil. Ford'un dünya çapında marka mağazacılık direktörü Alexandra Ford English, geçen yıl Eylül ayında şunları duyurdu:

"Dünyanın neresine giderseniz gidin, tutkulu Ford hayranları buluyorsunuz ve onlara ilham verici bir ürün ve aksesuar koleksiyonu ve hatta NFT'ler gibi potansiyel olarak dijital ürünler sunmak istiyoruz."

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.