Güncel

Dünya Ekonomik Forumu, 2023 için kripto paranın geleceğini özetliyor!

Dünya Ekonomik Forumu, 2023 için kripto paranın geleceği hakkında analizlerini aktardı!

Dünya Ekonomik Forumu, 2023 için kripto paranın geleceğini özetliyor!

Dünya Ekonomik Forumu (WEF), 2022 kripto para sektörü kışının sektör için bir dönüm noktası olabileceğini  öne sürdü.

Dünya Ekonomik Forumu, 2023 için kripto paranın geleceğini özetliyor!

WEF'in Dijital Para Birimi Yönetişimi Konsorsiyumu yetkilisi Dante Disparte, 2 Ocak'ta yayınlanan bir blog gönderisinde, ajansa göre, piyasadaki gerilemenin, çoğu şirketin zorlu varlıklarla birlikte ortadan kalktığı nokta-com balonuyla eşitlenebileceğini söyledi.

Gerçekten de WEF, blockchain teknolojisinin genel finans sektöründeki rolünü kabul ederken, kripto para birimlerinin geleceğinin düzenleyici görünüm tarafından yönlendirileceğine dikkat çekti.

Blog yazısında WEF, sektörü düzenlemek için çaba sarf eden yargı bölgelerinin geleceği şekillendirmesinin muhtemel olduğunu belirterek, kötü aktörlerin sektörü hâlâ istismar edebileceğini ileri sürdü.

“Sorumlu rekabeti mümkün kılan ülkeler geleceği şekillendirecek. Kriptografi ve blok zincirleri, bu araçların yanlış insanlar tarafından kullanıldığında neden olabileceği büyük zarara rağmen, modern ekonomik araç setinin ayrılmaz bir parçası olmaya devam edecek."

Dünya Ekonomik Forumu, 2023 için kripto paranın geleceğini özetliyor! - Resim : 1

Finans sektöründe kriptonun rolü

Forum, kriptografi ve blok zincirinin altında yatan teknolojinin yaygın uygulamalara sahip olduğunu belirtirken, finansal hizmetler sektöründeki deneylerin dikkate alınması gereken bir şey olduğunu vurguladı.

Bu doğrultuda, WEF, blockchain kullanımını giderek daha fazla benimseyen bankacılık devi JPMorgan gibi varlıkları seçti.

Bununla birlikte, WEF, kötü aktörlerin teknolojiyi kötü amaçlarla kullanma potansiyeli de dahil olmak üzere, parayı içeren herhangi bir sektörün doğasında var olan risklerin her zaman mevcut olacağını da kabul etti.

Ek olarak, kripto fon kayıplarına tanık olurken, Dünya Ekonomik Forumu, sektörü yasaklamanın doğru yaklaşım olmayabileceğini, genel internetle ilgili ahlaksızlıklarla karşılaştırdığını belirtti.

Ajans, "Tüm çığır açan teknolojilerle ilgili daha kalıcı yaklaşım, teknolojileri (tüm araçlar gibi) sorumlu aktörlerin ellerine teslim ederek ve bunların sorumlu kullanımını teşvik ederek zararlı etkilerini ortadan kaldırmaktır" diye ekledi.

İlginç bir şekilde, lobi kuruluşu, ayı piyasasının etkilerinin ardından, kripto para birimlerinin 2008 mali kriziyle sonuçlanan yanlışları düzeltme vaadinin azalabileceğini öne sürdü.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.