XRP fiyatı, düşme tehlikesiyle karşı karşıya! - İşte sebebi!

XRP fiyatı, aşağı yönlü bir ton likidite ile düşme tehlikesiyle karşı karşıya!

XRP fiyatı, düşme tehlikesiyle karşı karşıya! - İşte sebebi!

Varlık yasaldan genel piyasa duyarlılığına kadar çeşitli faktörlerden etkilenmeye devam ettiğinden, XRP'nin fiyatı son zamanlarda kritik pozisyonlarda reddedildi.

XRP fiyatı, düşme tehlikesiyle karşı karşıya! - İşte sebebi!

Gerçekten de, kripto ticaret uzmanı Michaël van de Poppe, XRP'nin 0,37 $ seviyesinde sert bir dirençle karşılaştığını öne sürdü ve son harekete dayanarak, tercihin tokenin 0,343 $ seviyesini nispeten hızlı bir şekilde geri kazandığını görmek olduğunu belirtti.

Bununla birlikte, Poppe'ye göre, fiyat geri dönmezse, aşağı yönlü önemli miktarda likidite alınabilir. XRP ile mevcut durumu Bitcoin'in ( BTC ) performansıyla karşılaştırdı.

Bu satırda yatırımcıların gözünü XRP için önemli bir destek seviyesi olarak görülen 0,265 dolar seviyesinde tutması gerektiğine işaret etti.

“0,37 dolardan sert bir ret gördüğümüz için bu biraz tuhaf görünüyor. XRP $'ın nispeten hızlı bir şekilde 0,343 $'daki seviyeyi geri kazandığını görmeyi tercih ederim; aksi takdirde, bir ton likidite alınması olumsuz yöndedir (Bitcoin ile karşılaştırılabilir). Tüccar, 0,265 dolarlık büyük destek" dedi.

XRP fiyatı, düşme tehlikesiyle karşı karşıya! - İşte sebebi! - Resim : 1

XRP mum grafiği. Kaynak: TradingView

Ripple ile Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu ( SEC ) arasındaki davada herhangi bir yükseliş tetikleyicisi bulamayınca XRP'nin son haftalarda yatay işlem yaptığını belirtmekte fayda var. Ek olarak varlık, FTX kripto borsasının çöküşünün etkilerinden de etkileniyor.

Yükselişin tersine dönmesi için XRP potansiyeli 

Başka bir yerde, TradingView'de TradingShot takma adlı bir kripto para birimi analisti, XRP'nin 2021'deki daha düşük zirvelerin üzerine çıkması durumunda yükseliş eğilimine dönebileceğini vurguladı.

Bu durumda analist, token 0.618 Fibonacci seviyesinin üzerine çıkarsa yükseliş yörüngesinin yeniden etkinleştirilebileceğini belirtti.

“Uzun vadede, XRP'nin yalnızca 2021'deki Alt Tepelerin ve ideal olarak 23 Eylül'de başarısız olduğu 0,618 Fibonacci seviyesinin üzerine çıkıp, böylece 1,5 yıldan uzun süredir ilk Yüksek Tepe'yi yapması durumunda yükseliş eğilimine dönmesini bekleyebiliriz” dedi analist.

XRP fiyatı, düşme tehlikesiyle karşı karşıya! - İşte sebebi! - Resim : 2

XRP fiyat analiz tablosu. Kaynak: TradingView

Analist, XRP'nin FTX kripto borsasının çökmesinden bu yana "alçak uçuşlar yaptığını" da sözlerine ekledi.

XRP fiyat analizi

Şu anda XRP, son 24 saatte %2'nin üzerinde düzeltme yaparak 0,34 dolardan el değiştiriyor. Haftalık grafikte, token %3'ün üzerinde düşüş yaşadı.

XRP fiyatı, düşme tehlikesiyle karşı karşıya! - İşte sebebi! - Resim : 3

XRP yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Diğer yerlerde, XRP'nin son zamanlardaki retleri, varlığın 0,50 doları geri almak için çok önemli bir seviye görevi gören 0,40 dolarlık direnç pozisyonuna olası yükselişini geciktirdi.

Mevcut durumda, PricePredictions'daki makine öğrenimi algoritması, dijital para biriminin yeni yıla aşağı yönlü bir notla girerek 1 Ocak 2023'te 0,33 dolardan işlem göreceğini öngörüyor.

Bu arada, devam eden SEC davası, XRP'nin fiyat tahmininin en temel yönü olmaya devam ediyor. Gerçekten de, dava sonucunun muhtemelen varlık üzerinde hem düşüş hem de yükseliş hissi olacaktır.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.