Güncel

Dünya Sağlık Örgütü’nden korkutan açıklama! En az 1 sene var!

Dünya Sağlık Örgütü, neredeyse tüm dünyaya yayılan ve etkisini giderek arttıran koronavirüsün aşısı için herkesi üzecek açıklamalarda bulundu.

Dünya Sağlık Örgütü’nden korkutan açıklama! En az 1 sene var!

Çin’de ortaya çıkarak tüm dünyaya yayılan koronavirüs, etki alanını hızlı bir şekilde arttırıyor. Ölümcül etkisini özellikle Avrupa ülkelerinde gösteren salgın, en çok İtalya’yı vurdu. Avrupa ülkeleri arasında en yaşlı nüfusa sahip olan İtalya, sağlık sisteminin çökmesi ile karşı karşıya kaldı. Otellerin bile hastane haline getirildiği ülkede solunum cihazı en değerli şeylerden biri haline geldi.

Alınan önlemler ile beraber uzun süre ülkemize uğramayan salgın, geçtiğimiz haftalarda ülkemize de sıçramıştı. Bu süreçten sonra daha sıkı tedbirler alan Türkiye, belli bir süre salgının yayılmasını engelleyebildi ancak daha sonra virüs ülkemizde de etkisini arttırmayı başardı. Bunun üzerine son olarak dün saat 22.00’da basın mensuplarının karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tedbir paketini açıkladı.

Dünya Sağlık Örgütü’nden korkutan açıklama! En az 1 sene var!

Ülkemizde ve dünyada tüm bu gelişmeler yaşanırken, Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, korkutan açıklamalarda bulundu. Ghebreyesus, koronavirüs aşısının hazır hale gelebilmesi için 12-18 ay beklenilmesi gerektiğini ifade etti. Bunun yanı sıra dünya üzerinde yarım milyondan fazla kişinin koronavirüse yakalandığını da hatırlatan Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü, “Yüzbinlerce kişinin de hayatta kaldığını unutmayalım.” diyerek yaşama tutunanların sayısının da oldukça fazla olduğunu sözlerine ekledi.

Koronavirüs için aşı ihtimali böylesine uzak bir tarihe verilirken, alternatif tedaviler üzerinde de durulmaya devam ediliyor. Son olarak sıtma tedavisinde kullanılan bir ilacın koronavirüs taşıyan hastaların iyileşmesinde önemli rol oynadığı iddia edilmişti. Bakalım salgının etkilerini minimuma indiren başka bir ilaç bulunacak mı? Hep birlikte göreceğiz.

Yorumlar
Yakup
Rabbim cümlemizi korusun inşallah Rabbim salgın hastalığı bir an önce ülkemizden def eylesin Amin Amin Amin
Cevapla
Antepli
Amin gakko kardeş,inşaallah bir an evvel bu beladan kurtuluruz Allah,ın izniyle ülke olarak.
Cevapla
💠Gakko💠
Rabbım ülkemize dirlik dirayet vere belekim inşallah bu virüs işi biran önce biter herkes normale döner.. Allah ümmeti Muhammedi korusun..
Cevapla
Segeligim
Bilimle olucak işler bunlar aminle olmuyor malesef
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.