Güncel

Dünya turunu tamamlayamadı: Tesla Roadster

Dünyanın en hızlı elektrikli aracı Tesla Roadster çıktığı dünya turunu tamamlayamadı, bakın ne oldu!


Elektrikli araçlar hayatımıza, uzun yıllar olmasa da gireli epey bir zaman oldu. Özellikle son iki yılda gelişimini yavaş yavaş tamamlamaya başlamış, insanların yoğun ilgisiyle karşılaşmıştı. Günümüzde her ne kadar yaygın olmasa da ilerleyen yıllarda oldukça yaygın olmasını bekliyoruz.

1346663620_picture-009-655x489.jpg
Geçtiğimiz günlerde dünyanın en hızlı elektrikli aracı Tesla Roadster ile bir rekora imza atılmak istendi. Rafael de Mestre ismi kulağa tanıdık gelmiyor olabilir fakat dünya için oldukça önemli bir isimdi son haftalarda. Dünyanın en hızlı elektrikli aracı ile bir ilki gerçekleştirmek için yola çıkan Rafael de Mestre dünya turuna çıkmak istiyor bu konuda ilk hazırlıklarını yapıp yola çıkmak istiyordu.

1346663595_tesla-80days-10-1339523084.jpg
Mestre geçtiğimiz günlerde çıktığı dünya turunu çok iyi tamamlıyor, dünyada bir ilki gerçekleştirmeye çok yaklaşıyordu. Usta sürücünün dünya turunu tamamlamasına sadece 1000 km kala geçirdiği talihsiz kaza, gerçekleşecek olan ilkin iptal olmasına neden oldu. Üzücü kaza sonucunda dünyanın en hızlı elektrikli aracı Tesla Roadster pert diyebileceğimiz tabirle kullanılmaz hale geldi.

1346663533_tesle80crsh.jpg
Mestre olayla ilgili olarak kazanın görüntülerini Facebook ve Twitter üzerinden yayınlayarak merak edenlerin merakını gidermiş oldu. Yine yaptığı duyuruda 'Game Over' yani 'Oyun Bitti' herşey buraya kadar dedi. Bu cümleler Mestre'nin dünya turunu yapacağına inanan ve bekleyenleri için tam bir hayal kırıklığı oldu.

1346663565_rafael-de-mestre-e1333653533272.jpg
Mestre'nin geçtiğimiz haftalarda bir ilki gerçekleştirmek için giriştiği bu testin başarısız bir şekilde sonuçlanması oldukça üzücü bir tepkiyle karşılandı. Her ne kadar dünya turunu tamamlayamamış olsa da Mestre, dünyanın en hızlı elektrikli aracı Tesla Roadster ile oldukça cesur bir girişimde bulundu ve bu girişimde ne kadar ciddi ve cesur olduğunu gösterdi.

-Mestre'nin yeni bir dünya turuna çıkıp çıkmayacağı ise şuan için merak konusu.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.