Güncel

Dünya yok oluyor!

Dünya yok olmaya doğru gidiyor.

Dünya yok oluyor!

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Barbaros Çetin yaptığı açıklamada, küresel ısınma nedeniyle son 20 yılda atmosferi ısıtan gazların hızlı bir şekilde artmaya başladığını söyledi. Barbaros Çetin, bu durumunda dünyayı yok olmaya doğru götürdüğünü belirtti.

1337706421_dunya14.jpg

Prof. Dr. Çetin, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sinema Salonu'nda '6. Yok Oluş Süreci, İnsanlığın Sonu' konulu konferansta yaptığı konuşmada, yapılan bilimsel çalışmalara göre dünyanın daha önce 5 kez yok oluş süreci yaşadığını, günümüzde ise 6. yok oluş sürecinin devam etmekte olduğunu söyledi.

1337706443_liveimagesfoto-haber271dunya-cevresinde-uydularf12144047.jpg

Çetin, en son yok oluş sürecinde dinozorların tamamıyla neslinin tükendiğini ve diğer 5 yok oluş sürecinde de insanların etkilenmediğini ancak 6. yok oluş sürecinin sonunda insan neslinin de etkileneceğini iddia etti.

Gezegenin artık çevrimini yapamaz bir duruma geldiğini söyleyen Barbaros Çetin, "Birçok atık doğada yok olmuyor. Bununla birlikte de insanlığı tehdit eder bir duruma geldi. Bunda teknolojik gelişmeler ve plastik malzeme kullanılması da çok etkili. Uydular vasıtasıyla uzayı da kirletmeye başladık. Son 20 yılda küresel ısınma nedeniyle atmosferi ısıtan gazlar hızlı bir şekilde artmaya başladı. Bu da dünyamızı yok olmaya doğru götürüyor." dedi.

Yorumlar
elif
hiç bir şey anlaadım bana detay gerek çok saçma adam akılı şey yazın yada koyun
Cevapla
hasan
dünyo yokoluşu çok kötü olucak
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.