Dünyaca ünlü gıda zincirleri NFT'leri ile metaverse'e katılıyor!

Gıda endüstrisi devleri KFC, Taco Bell ve Pizza Hut NFT'leri ve metaverse ticari markalarını dosyalıyor!

Dünyaca ünlü gıda zincirleri NFT'leri ile metaverse'e katılıyor!

Özellikle son zamanlarda, giderek artan sayıda işletme, popüler olarak metaverse olarak bilinen sanal gerçekliğe ilgi gösterdi. Son olarak McDonald's'ın rakibi fast-food zincirinin izinden giderek Metaverse ​​Yum'u keşfetme kararı aldı!

Dünyaca ünlü gıda zincirleri NFT'leri ile metaverse'e katılıyor!

Taco Bell, Pizza Hut ve Kentucky Fried Chicken'ın (KFC) sahibi olan Brands, değiştirilemez tokenler (NFT) ve metaverse ürünleri ve hizmetleri için birden fazla ticari marka başvurusunda bulundu.

Metaverse ticari marka avukatı Michael Kondoudis'e göre, başvurular 25 Mart 2022'de Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi'ne sunuldu ve bu markaları NFT'lere ve sanal yiyecek ve içecek dahil sanal ürün ve hizmetlere genişletme planlarının sinyalini verdi. Ürünler ise, perakende hizmetler ve çevrimiçi sanal restoranlar.

Bay Kondoudis bir basın açıklamasında şunları söyledi: “Açıkçası Yum! Brands, Metaverse'in potansiyelini görüyor ve kendisine hakim olacak sanal ekonomi için ticari markalarını hazırlıyor. Ayrıca bu ticari marka başvuruları "McDonald's, Burger King, Panera Bread ve Panda Express gibi restoran sektöründeki diğer katılımcıların Metaverse'e katılma hazırlıklarına başlama eğilimini takip ediyor.''