Güncel

Dünyaca ünlü platform Euro'yu 10 TL'ye sabitledi!

Dünyaca ünlü oyun platformu yaptığı yerel sistem ile kullanıcıları şaşırttı. Oyunların satıldığı platform euro'yu 10 TL'ye sabitlemiş durumda.

Dünyaca ünlü platform Euro'yu 10 TL'ye sabitledi!

Her sektörde gerçekleşen farklı farklı zamların ardından şimdi oyun severleri ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Sevilen bazı oyunların fiyatlarında yerel fiyatlandırma sistemine geçiliyor. Blizzard oyunlarının satışının yapıldığı Battle.net geçtiğimiz dönemde Türk Lirası ile ödeme almaya başladığını duyurmuştu.

Platformda satılan tüm içerikler ve oyunlar için artık TL kullanarak ödeme yapmak mümkün. Bu da beraberinde yerel fiyatlandırma sistemini geldi. Yıllara meydan okuyan ve fazlasıyla seveninin olduğu oyunlarda Call of Duty, World of Warcraft ve Overwatch gibi pek çok oyunun satıldığı platform 4 Mayıs'tan itibaren TL ile ödeme kabul ettiğini duyurmuştu. Neticede Gürcü Larisi, Türk Lirası, Kazakistan Tengesi ve Ukrayna Grivnası Battle.net üzerinden kabul edilmeye başlandı.

Dünyaca ünlü platform Euro'yu 10 TL'ye sabitledi!

TL sistemine geçilmesi en başta oyunculara nefes aldırdı. Zira euro ile ödeme yapmak oyuncular için fazlasıyla maliyetli oluyordu. Özellikle her ay yenilenen üyeliklerin olduğu oyunlarda bu fiyatlandırmalar çok üzücü oluyordu. Bu kapsamda popüler oyunların satıldığı site 1 euro'yu 10 TL'ye sabitlemiş görünüyor. Bu hep devam eden bir fiyatlandırma politikası mı olacak yoksa devamında euro kurundaki fiyatlandırmaya göre değişecek mi bekleyip göreceğiz.

Neticede Rusya Ukrayna savaşı, global anlamda yaşanan çip krizi ve enflasyon gibi etkenler kurlar üzerinde ciddi etkiler bırakıyor. Bu da fiyatlandırmanın sürekli değişmesine sebep oluyor.

Yorumlar
Ali
şunu bi steam yapamadi
Cevapla
Türk
Bravo ekonomiden sorumluların yapamadığını bunlar yapmış.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.