Güncel

Dünya’da Ve Türkiye’de Teknoloji Otomotiv Üzerine Yeni Gelişmeler

Elektrikli otomobillerin yükseldiği bir yıl olan 2020, birçok markanın yeni modellerinin görücüye çıktığı bir dönemin başlangıcı olacak.

Dünya’da Ve Türkiye’de Teknoloji Otomotiv Üzerine Yeni Gelişmeler

110 yıllık tarihiyle bilinen otomobillerin yeni modelleriyle gündeme geldiği İtalyan ve Alman otomobil markaları, son dakika otomobil haberleri üzerine yeni gelişmeler sunuyor. 2020 yeni otomobil modelleri ve teknolojik gelişmelerle ilgili yenilikleri Haber365 üzerinden alabilirsiniz.

İtalya’da Son Model Alfa Romeo 6C 2500

Otomobil tutkunları için özel bir seriyi ortaya koyan İtalya Storie Alfa Romeo serisi, özellikle ikinci dünya savaşı sırasında otomotiv dünyasının göz bebeği olan Alfa modelini, bu dönemde modern bir dizaynla kullanıcılara sunuluyor. Özellikle Covid 19 döneminde beklenmeyen bir atak olan otomobil sunuşları, internet üzerinden verilerek teknoloji alanında neler olduğunu da gösteriyor. İtalya ve Almanya ile başlayan eski model otomobillerin 2020 modellemesi üzerie tasarlanması, yeni modern anlayışına da uyum sağlamaya başladı.

Güzel bir görünüm ve güçlü bir motora sahip olan Alsa, 170 km hıza erişebilirken, sportif görünüşüyle de ilgileri üzerine çekiyor. Özellikle eski model üstü açık klasik bir görünüme sahip olması ile şu an koleksiyonerlerin listesinde yer alıyor.

Türkiye’nin Yerli Arabası Nerede?

Otomotiv Sanayi Derneği OSD yönetim kurulunun toplantısında Bakan Varank, Covid-19 dönemiyle ilgili gelişmelerin otomotiv dünyasını nasıl etkilediğini açıkladı. Yerli otomobil fiyatı üzerinden yapılacak girişimlerin yarım kalacağı şüphesi ile yapılan yatırımların neler olacağı ise merak konusu. Yapılan açıklamalara göre 15 Mart itibariyle, Türkiye otomobil grubunun Home Ofice bir şekilde çalışmaya devam ettiğini ve Türkiye’nin yeni otomobil girişimi üzerine çalışmaların aksamayacağı açıklandı. Ancak sadece Türkiye üzerinde değil, dünya üzerinde de büyük bir ekonomik kriz beklenirken iletiye dönük neler olabileceği üzerine kesin konuşmak imkansız. Otomon araçlara ilişkin yatırımların ötelenmesi kararı alınarak, sürecin takip edileceği açıklandı.

Türkiye’de Son Dakika Teknolojik Haberler

Teknoloji alanındaki gelişmelerin covid-19 döneminden kaynaklı duraklaması üzerine dünya nasıl önlemler alıyor? Global alanda özellikle dolar ve Euro artışından kaynaklı telefon, bilgisayar ve otomobil gibi yeni girişimlerin nasıl sonuç vereceği bilinmiyor. Aynı zamanda teknolojik aletlere gelen gümrük vergisi nedeniyle, yeni ürünlerin çok daha pahalı olacağı üzerine yeni fiyat listesi bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.