Güncel

Elon Musk oğlunun adını değiştirdi! Küçücük çocuğa böyle isim olur mu?

Yeni doğan bebeğine X Æ A-12 ismini koyan Elon Musk, çark etti. Musk, yaptığı açıklamada çocuğunun ismini değiştirdiğini açıkladı.

Elon Musk oğlunun adını değiştirdi! Küçücük çocuğa böyle isim olur mu?

Yeni doğan bebeğine X Æ A-12 ismini koyan ve pek çok çevreden olumsuz tepkiler alan Elon Musk, çocuğun ismini değiştirmek zorunda kaldı. Sosyal medyada dalga konusu olan ismin değiştiğini ifade eden Musk, bebeğin yeni ismini de açıkladı. Ancak ünlü iş adamının açıkladığı yeni isim de eskisinden çok farklı değil. Herkes bebeğin yeni adı konusunda daha normal bir tablonun ortaya çıkmasını düşünürken, Elon Musk yine polemik yaratacak bir açıklamada bulundu.

Elon Musk oğlunun adını değiştirdi! Küçücük çocuğa böyle isim olur mu? - Resim : 1

Elon Musk oğlunun adını değiştirdi! Yine ilginç bir isim!

Elon Musk, herkesin bildiği gibi oğlunun ismine ilk olarak X Æ A-12 koymuştu. Fakat Kaliforniya’da yaşayan çiftin bu eyalette bulunan kanunlar ile uyuşmayan bir isim belirledikleri ortaya çıktı ve ismin değiştirilmesi bir zorunluluk haline geldi. Bundan dolayı da bebeğin adı değişmiş oldu.

Kaliforniya eyaletindeki kanunlara göre isimlerde rakam kullanılamıyor. İşte tam olarak da bu yüzden çocuğun adı X Æ A-Xii olarak değiştirildi. Burada Elon Musk’ın 12’den yine vazgeçmediği görülüyor, zira Xii Roma rakamlarına göre 12 anlamına geliyor.

Ancak çift ilerleyen günlerde bebeklerinin adını bir kez daha değiştirmek durumunda kalabilir. Çünkü yine Kaliforniya eyaletindeki kanunlara göre ismin içerisinde geçen Æ ibaresi geçerli bir harf olarak görülmüyor. Bu sebeple Elon Musk ve eşinin çocuğa üçüncü kez başka bir isim bulmak zorunda kalabileceği söyleniyor.

Yorumlar
Teknolojiokuyan
Bu vatandaşlar elan musk ı sevmez ama acun ılıcalıya bayılır.
Cevapla
Everest TEPESI
Çocuk büyüdükçe başka çocukların eğlencesi olacak dalga geçecekler olan çocuğa olacak..
Cevapla
Everest TEPESI
Bu adam da manyağın teki artistlik yapıyor pislik
Cevapla
Bennnn
Bu yavsak daha çocuğa ad koyamıyor getir bir ezan okuyakta 2 dünyası şenlensin bebeğin. Allah'ım bu verdiği isim çocuğun kendini ve ailesini sorgulayıp Hakk ı bulmasına vesile kılsın.
Cevapla
Toma
-5 IQ 😂
Sizene
Size ne ne işim koyarsan koyar weledler
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.