Güncel

Dünyanın düzlüğünü kanıtlamak için uzaya roket gönderecek!

Mike Hughes, Dünya'nın düz olduğu kanıtlamak için uzaya bir roket gönderecek!

Dünyanın düzlüğünü kanıtlamak için uzaya roket gönderecek!

Bilimsel bir altyapısı olmamasına rağmen son yılların en çok tartışılan iddialarından biri olan düz dünya akımı tekrar gündemde. Çünkü düz dünya taraftarları ilginç bir deney yapmaya hazırlanıyor. Mike Hughes, Dünya'nın düz olduğunu kanıtlamak için uzaya bir roket göndermeye hazırlanıyor.

Söz konusu projenin masrafları Düz Dünyacılar Araştırma Grubu adlı topluluk tarafından karşılanacak. Hughes, 20 bin dolara mal olacak olan ilk el yapımı insanlı, buharlı roketi ile bilim insanlarının yalan söylediğini kanıtlayacağından çok emin. Benzer bir çıkış geçtiğimiz aylarda ABD'li rapçi B.o.B tarafından gelmişti.

1511352772_9junpj2mmeytktkmuhhdq.jpg

B.o.B Dünya'nın düz olduğunu iddia etmiş ve bunu kanıtlamak için uydu göndermeye hazırlandığını duyurmuştu. B.o.B'un bu açıklamasına kısa sürede bilim dünyasından yanıt gelmiş, Uluslararası Uzay İstasyonu'nda görevli astronotlar, çıplak gözle gördükleri yuvarlak Dünya'yı B.o.B. ile paylaşmışlardı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.