Güncel

Dünyanın en büyük NFT pazarındaki işlem hacmi %70'in üzerinde düştü!

Dünyanın en büyük NFT pazarı olan OpenSea'deki işlem hacmi %70'in üzerinde düştü! Günlük işlem hacmi 250 milyon doların üzerinde iken, 70 milyon dolarlara düşmüş durumda!

Dünyanın en büyük NFT pazarındaki işlem hacmi %70'in üzerinde düştü!

Günlük hacimlere dayalı olarak takas edilemeyen tokenler olarak bilinen NFT'ler için dünyanın en büyük pazarı olan OpenSea, son zamanlarda NFT'lerdeki talebin işlem hacminde ciddi oranda düştüğüne tanık oldu.

Dünyanın en büyük NFT pazarındaki işlem hacmi %70'in üzerinde düştü!

Aralık 2021'in sonundan Şubat 2022'nin başına kadar NFT'lerin hem trafikte hem de Google arama ilgisinde önemli bir artış olduğunu belirtmekte fayda var.  OpenSea'nin günlük hacmi geçtiğimiz Ocak ayında yaklaşık 250 milyon $'a ulaşmıştı. Bununla birlikte, araştırma platformu Delphi Digital'den alınan verilere göre, günlük hacimdeki son düşüşler bu rakamın 70 milyon dolar seviyelerine indiğini gösteriyor. Grafiği incelediğimizde, NFT işlem hacimlerinin en yüksek seviyeleri ile en düşük seviyeleri kıyaslandığında yaklaşık %72'lik bir düşüş yaşandığını işaret ediyor.

Genel olarak, küresel "NFT" aramaları daha da büyük bir düşüş yaşadı ve rakamlar en son Kasım ayının başlarında görülen seviyelere indi.

Adidas ile BAYC ve Nike ile RTFKT satın alma işbirlikleri, ünlülerin satın alımları ve müzik videolarında yer almaları da dahil olmak üzere marka bilinci oluşturma ve pazarlamanın bir kombinasyonu olarak, bu NFT döngüsünün ilk oluşumuna katkıda bulundu. Ancak promosyonlar önemli ölçüde yavaşladığından, NFT'lerin mevcut durumu durgun görünüyor.

Bununla birlikte, finans analizleri ile bilinen Finbold'un yakın tarihli bir raporuna göre, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki NFT ticari marka başvurularının sayısı 1.263'te kaldı ve 2020'de sadece üç başvurudan 421 katlık bir büyümeyi temsil ediyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.