Güncel

Monero ve Bitcoin, kripto piyasasının %20 pompalanmasına öncülük ediyor!

Monero sert yükselirken ve Bitcoin, 40 bin dolar seviyesinin üzerine dönerken, bu iki para birimi kripto piyasasının %20 pompalanmasına öncülük ediyor!

Monero ve Bitcoin, kripto piyasasının %20 pompalanmasına öncülük ediyor!

ABD Başkanı Joe Biden hükümetin kripto para politikasını özetleyen bir yönetici emri imzalamaya hazırlanırken, Bitcoin (BTC), 9 Mart'ta 42.000 $ sınırını aştı ve bir günde %8'den fazla arttı. Bitcoin'in, 40 bin dolar seviyesini aşması, kripto piyasasının %20 yükselmesinde etkili olduğu düşünülüyor.

Bitcoin, kripto piyasasının %20 pompalanmasına öncülük ediyor!

Emrin imzalanmasının ardından Beyaz Saray'ın devlet kurumlarını ABD tarafından bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) kurmanın yasal ve ekonomik sonuçlarını araştırmaya çağırması bekleniyor.

BTC, bir hafta önceki değerine kıyasla hala %4'ten fazla düşmesine rağmen, son 24 saatte %8,4'ten fazla arttı. Şu anda, amiral gemisi dijital varlığın toplam piyasa değeri 802 milyar dolar ve 42.132 dolar.

Gerçekten de CoinMarketCap istatistiklerine göre, Bitcoin'in varlık değeri son 24 saatte 733 milyar dolardan, 802 milyar dolara yükseldi. Bu da, toplamda yaklaşık 70 milyar dolarlık bir giriş olduğunu gösteriyor.

Bunun yanısıra, gizlilik para birimi Monero (XMR), biz bu içeriği hazırlarken son 24 saatte %20.73 ve geçen hafta %11.2 artışla 196.61 dolardan el değiştirdiği için, kazançlar açısından piyasa değerine göre ilk 100 kripto para biriminden kripto pazarını önde götürüyor.

Gün içinde %16 artışla Zcash (ZEC) ve %15 artışla Secret (SCRT) gibi diğer gizlilik madeni paraları da kazançlar açısından sırasıyla ilk beş kripto para arasında yer alıyor.

Pazar kazançlarına göre ikinci sırada, toplam 35,3 milyar dolarlık piyasa değeri ile gün içinde %17 ve geçen hafta %8 artışla Terra (LUNA) yer alıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.