Güncel

Dünyanın en güçlü 100 teknoloji insanından biri Süreyya Ciliv

Global Telecoms Business dergisi, 2014 yılında teknoloji ve telekomünikasyon alanında dünyanın en güçlü 100 ismini belirledi. Türkiye’den listeye giren tek isim Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv oldu.

Dünyanın en güçlü 100 teknoloji insanından biri Süreyya Ciliv

İngiltere merkezli Global Telecoms Business , Süreyya Ciliv’in liderliğinde Turkcell’in kendini yalnızca bir iletişim şirketi olarak değil aynı zamanda farklı ürün ve servisler sunan bir teknoloji şirketi olarak tanımladığını vurguladı. Turkcell Akademi ile milyonlara online eğitim imkanının sağlanması, Turkcell’in Türkiye’nin ilk akıllı otomobil platformunu hayata geçirmesi ve Turkcell T serisinin son akıllı telefonu T50’nin satışa sunulması derginin yer verdiği konular arasında yer aldı.

1412764028_sureyya-ciliv-1.jpg

“Bu, takım olmanın, Turkcell takımının başarısı”

“Turkcell, bizim için takım ve inovasyon demek. Teknolojiye ve özellikle inovasyona olan inancımız, bütün takımın DNA’sına işlemiş durumda. 2007’de göreve başladığımda Turkcell’in bir teknoloji şirketi olması gerektiğine inanıyordum. Bu vizyonu takım olarak paylaştığımız için Turkcell’i bugünkü konumuna taşıyabildik. Tüm ekip olarak odağımıza, insanımıza ve ülkemize fayda sağlayacak inovasyonlar sunmayı aldık. Turkcell’in 20. yılını kutladığımız 2014’te, bu hayalin meyvelerini almanın gururu içindeyiz. İnsanlarımızın hayatına değer katacak, eğitim ve sağlık gibi önemli alanlarda yeni inovasyonlarımızı duyurduk. Yerli akıllı telefon üretimindeki öncülüğümüzü sürdürdük, Turkcell T50 3 ay boyunca kanalımızda en çok satılan akıllı telefon oldu. GTB Power100 listesinde ismimin dünyanın önde gelen teknoloji insanlarıyla birlikte anılması elbette mutluluk verici. Bu mutluluğu Turkcell ailesiyle paylaşmak ve önce teknolojiye sonra da bana olan inançları için onlara teşekkür etmek isterim.”

1412764045_sureyya-ciliv.jpg

Telekomünikasyon sektörünün değişimi

2008’den bu yana her yıl yayınlanan listedeki isimler, bağımsız bir jüri tarafından seçiliyor. Turkcell CEO’su Ciliv daha önce de en etkili 100 isim arasında yer almıştı. Birinci sırayı Facebook’un kurucusu Marc Zuckerberg’in aldığı 2014 listesinde, bu yıl altyapı sağlayıcılar ve geleneksel telekom şirketlerinin yanısıra internet trafiği yaratan şirketlerin (OTT) ağırlığı dikkat çekti. Derginin editörü Alan Burkitt-Gray, listedeki değişimi, “Bu yıl jürinin tercihleri, gücün, geleneksel yöneticilerden trafik yaratan internet servis ve içerik sağlayıcılarına (OTT) geçtiğini ortaya koyuyor. Artık esas güç gerçek bir değişimin yaşanmasını sağlayan bu şirketlerin elinde.”  ifadeleriyle açıkladı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.