Güncel

Dünyanın en güçlü kadınları listesinde tek Türk!

New York merkezli Amerikan iş dünyası dergisi Fortune ‘Dünyanın En Güçlü Kadınları’ listesini yayınladı.

Dünyanın en güçlü kadınları listesinde tek Türk!

Listeye girmeyi başaran ve listedeki tek Türk olan başarılı iş kadını Hanzade Doğan oldu. Hepsiburada’nın kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Hanzade Doğan dünyanın prestijli iş dünyası dergilerinden Fortune Dergisi’nin dünyanın en güçlü kadınları listesinde yer almayı başardı. Hanzade Doğan bu yıl Türkiye’den listeye girmeyi başaran tek isim oldu. ‘Dünyanın En Başarılı Kadınları’ listesi Fortune Dergisi tarafından her yıl yayınlanıyor. Liste ABD ve Uluslararası bazda iki kategoride yayınlanıyor.

Fortune Hanzade Doğan'ın Hepsiburada liderliğinde, küresel çaptaki ekonomik başarısının yanı sıra, sosyal ve kültürel etkinliğinin gücü için de "Türkiye’de kadınların güçlendirilmesinde önemli rol oynadı" ifadesini kullandı.

Hanzade Doğan liderliğinde Hepsiburada'nın son 2021 yılı itibariyle 23 bine yükselen ve kadına destek olan bir program yarattığını ifade eden Fortune dergisi ayrıca Hepsiburada'nın çalışanlarının yüzde 49'unun kadın olduğunun altını çizdi.

Peki Hanzade Doğan kimdir?

Hanzade Vasfiye Doğan Boyner başarılı Türk iş kadını ve aynı zamanda girişimci, hayırsever ve e-ticaret öncüsüdür. Türkiye, Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'nın en büyük e-ticaret ve teknoloji şirketlerini bünyesinde barındıran Doğan Online Şirketler Grubu’nun Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanıdır. “Doğu’nun Amazon”u olarak anılan Hepsiburada e-ticaret platformunun kurucusu ve yönetim kurulu başkanıdır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.