Güncel

Dünyanın en hızlı kameralı otomobili!

Dünyanın en hızlı kameralı otomobili saatte 323 km hızla çekim yapabilen Lamborghini Huracán'a monte edilen özel bir çözüm oldu.

Dünyanın en hızlı kameralı otomobili!

Sinema ve dizilerde araç takibi sahnelerinde otomobillere monte edilen birçok farklı kamera kullanılıyor. Ancak bunlardan hiçbiri özel olarak geliştirilen ve bir Lamborghini Huracán modeline takılan kamera kadar hızlı değil. Otomobile monte edilen RED Helium 8K video kamera ile beraber toplam maliyeti 500 bin dolar olan dünyanın en hızlı otomobil kamerası saatte 323 km hız yapabiliyor. 

Yurtdışı fiyatı 200 bin dolar olan modifiye edilmiş Lamborghini Huracán, hızlı takip sahnelerine ayak uydurmak için geliştirilmiş ve  gyro-stabilize kamera donanımına sahip. Dünyanın en hızlı kameralı arabası olarak kabul edilen Lamborghini, en küçük ve en gelişmiş jiro sabit kamera platformlarını kiralayan ve işleten Incline Dynamic Outlet şirketi tarafından geliştirildi.

The Deadliest Catch dizisindeki otomobil takip sahneleri için özel olarak geliştirilen araç beklentileri fazlasıyla karşılıyor. 

Şirketin kurucu ortaklarından biri olan Nathan Garofalos; ''Sıradan bir otomobile kamera takıp dünyanın en hızlı arabalarının kovalama sahnelerini çekmek sizce ne kadar mantıklı olurdu? Hiç denediniz mi? Şanslıysanız saatte 90 km hızla ancak gidebilirsiniz“ sözlerine yer vermesi, bu konuda ne kadar sıkıntı çekildiğinin kanıtı oluyor.  

Bu işlemin süresi ekibin birkaç ayına ve 500 bin doların cepten çıkmasına mal oldu. Dünyanın en hızlı kameralı otomobili, 5.2 litrelik V10 motoruyla 600 beygir gücüne sahip. 323 km hızla çekim yapabilme kabiliyetine sahip olan araç, şirkete göre şu anda dünyanın en hızlı kameralı arabası.

Huracán'ın başlıca avantajlarından biri, diğer kameralı araçlarla imkansız olan bazı çekimleri mümkün kılıyor olması. Huracán'ın gücü göz önüne alındığında,  yakın bir zamanda onu tahtından indirebilecek bir rakibin gelmesinin zor olacağını düşünüyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.