Yazılım

Xbox One 2K desteği sunmaya başladı

Xbox One modelleri için Nisan güncellemesi yayınlandı. Artık kullanıcılar 1440p çözünürlük çıkışıyla daha kaliteli ekran görüntüleri ve video performansı alabilecekler.

Xbox One 2K desteği sunmaya başladı

Xbox One X ve Xbox One S'de artık oyunlar, oyun klipleri ve ekran görüntüleri 1440p çözünürlük çıkışına sahip. 1080p’ye göre 1,5 milyon daha fazla piksele sahip olan bu çözünürlük, tam HD ve 4K Ultra HD arasındaki boşluğu dolduruyor.

Ayrıca görsel gecikme süresi veya giriş bekleme süresini azaltmak için AMD FreeSync seçeneğini eklendi; bu seçenek, destekleyen TV’ler ve monitörler için bir değişken yenileme hızı sağlamaktadır. VRR, bir ekranın kendi yenileme hızını Xbox’tan gelenle eşitlemesine izin vererek gecikme süresini azaltır ve takılmaları en aza indirir.

Bu yıl piyasaya çıkacak olan televizyonlar, otomatik düşük gecikme modu (ALLM) adı verilen yeni bir Xbox özelliğine sahip olacak. Hem oyun oynarken düşük giriş gecikme süresinden faydalanabilecek hem de bir film izlediğiniz sıradaki gibi diğer zamanlarda yeni TV’nizin oyun dışı işlemesinin keyfini sürebileceksiniz. Yeni gelen güncelleme ile oyun kliplerinizi ve ekran görüntülerinizi Xbox Live ve OneDrive ile paylaşmanın yanı sıra, artık ekran görüntülerinizi doğrudan Twitter’a yükleyebileceksiniz. 

Şu an güncelleme Xbox kullanıcıları için sunulmuş durumda. Güncellemeyi sisteminiz üzerinden indirebilirsiniz.
 


   

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.