Güncel

Dünyanın en iyi telefonu iPhone!

Android dünyasının dev CEO'sundan gelen bu söz ortalığı karıştırdı!


Tüm dünyayı örümcek ağı gibi saran Xiaomi kasırgası kaldığı yerden devam ederken, geçtiğimiz saatlerde şirketin CEO'sundan gelen açıklamalar ortalığı karıştırdı. ÇİN menşeili dev Androidli telefon üreticisinden gelen bu açıklama ile birlikte dünyanın teknoloji gündemi bir anda değişti.

Xiaomi, 2013 yılında ürettiği fiyat performans dalında bir çok ödüle konu olan Mi3 adlı modeliyle birlikte sektörde kısa sürede tanınan bir firma olmuştu. Xiaomi patronu Lei Jun, tarafından dile gelen bu sözler ÇİN'in Apple'ı olarak bilinen firmanın prestijine çamur attı.

1386250384_lei-jun-xiaomi-offices-02.jpg

Google'ın başkan yardımcısı Hugo Barra'yı geçtiğimiz günlerde bünyesine katan firma Google ile iyi ilişkiler içinde ve Android dünyasında ÇİN'in en büyük 5 üreticisi arasında yer alan dev firmanın CEO'sunun bu şekilde bir açıklamayla gündeme gelmesi teknoloji dünyasını çok şaşırttı. İlerleyen günlerde CEO'nun akıbeti hakkında ilginç kararlar verilebilir. Hep birlikte bekliyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.